Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest a Sdružení pro zahraniční investice – AFI by ji měly ocenit jako jeden ze tří nejlepších českých brownfieldů.

Předání cen se uskuteční 26. října na slavnostním vyhlášení ocenění Investor roku 2009 a Podnikatelská nemovitost roku 2009 v prostorách kláštera sv. Anežky České.

„Myslím si, že jsme se umístili mezi třemi nejlepšími. Z televize totiž přijeli natáčet k této akci klip, a to se dělá jen u tří nejlepších, takže asi budeme na pomyslné bedně, což nás určitě těší,“ přiblížil starosta Horní Suché Jan Lipner.

Při jubilejním desátém ročníku, nad nímž převzal záštitu ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek, budou rozdány ceny v devíti kategoriích. Jednou z nich je i brownfield roku. Při výběru hraje roli také to, který projekt prospěl svému okolí, například vytvořením nových pracovních míst.

„To je myslím hlavní důvod, proč jsme uspěli. Navíc jsem přesvědčen o tom, že brownfieldy mají mnohem větší smysl. Nelze přece donekonečna stavět na zelených loukách a je skvělé, když dokážeme využít stávající plochy, budovy i inženýrské sítě,“ dodal Lipner.

Ten litoval toho, že filmaři nenasbírali na klip dostatek kvalitního materiálu. „Když přijeli natáčet, vládl tady smog. Ten neustoupil ani odpoledne, takže na těžní věži nebyl vidět pořádně ani nápis František. Skoro bych řekl, že štáb přijel natáčet klip o průmyslové zóně a odjel se záběry pro smogové zpravodajství,“ řekl hornosušský starosta.