Jedna z neúspěšných firem však podala proti výsledkům námitku a radnice se jí musela zabývat. Když výsledky potvrdila, obrátila se firma na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže do Brna. Na výsledky šetření nyní v obci netrpělivě čekají.

„Na této stížnosti je zajímavé to, že se jedné z firem nelíbí vysoutěžená cena. Ta se jí zdá totiž moc nízká, což uvedla jako důvod odvolání. Podle jejích zástupců nelze rekonstrukci za tak nízkou cenu uskutečnit. Je to rarita, ale je to tak,“ přiblížil problémy starosta Horní Suché Jan Lipner.

Odložení zahájení prací značně komplikuje situaci. Radnice chtěla začít stavět ještě na podzim, tak aby byla před zimou hotova hrubá stavba.
„V zimě bychom poté mohli pracovat uvnitř budovy a na jaře rekonstrukci dokončit. S ohledem na provoz a fotbalovou sezonu by to bylo ideální. Takhle se vše hodně komplikuje a začne se stavět asi až v létě příštího roku,“ uvedl Lipner.

Jenže letní fotbalová pauza je mnohem kratší a za dva měsíce se rekonstrukce určitě nestihne. Je možné, že stavba nakonec ovlivní chod fotbalového klubu, a není vyloučeno, že Sušané odehrají značnou část příští podzimní sezony pouze na soupeřových hřištích.

Rekonstrukce správní budovy včetně modernizace topného systému vyjde na 27 milionů korun a obec zaplatí celou částku ze svého rozpočtu bez jakýchkoli dotací.