Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidí bez práce na Karvinsku mírně ubylo

Karvinsko – Počet uchazečů o zaměstnání evidovaných u pěti poboček úřadu práce na Karvinsku se v průběhu měsíce října mírně snížil.

8.11.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/ M. Vokurka

K poslednímu říjnovému dni bylo v oficiální evidenci 20 327 nezaměstnaných, což bylo o 91 méně než na konci září.

Celookresní míra nezaměstnanosti činí 13,97 procenta. Nejvíce práceschopných lidí bez zaměstnání je v mikroregionu Karvinska, kde míra nezaměstnanosti činí 15,68 procenta. Následuje Havířovsko (15,05 %), Orlovsko (14,63 %), Českotěšínsko (12,47 %) a Bohumínsko (11,07 %). Obcí, která se potýká s absolutně nejvyšší nezaměstnaností, je dlouhodobě Horní Suchá (17,72 %). Naopak nejnižší je v Chotěbuzi (10,62 %).

V průběhu října se nově přišlo o práci ucházet 1650 lidí. Naopak z evidence bylo vyřazeno 1741 uchazečů, přičemž ale jen 910 z nich nastoupilo do nového zaměstnání, nebo začalo podnikat. Ostatní byli z evidence vyřazeni za trest, když o práci nejevili dostatečný zájem.

Kdo si práci nehledá, ten ji nenajde

Lidé, kteří jsou evidováni jako uchazeči o zaměstnání, se nemohou spoléhat jen na pomoc pracovníků úřadu práce. Ti mají k dispozici jen mizivou nabídku volných pracovních míst. V říjnu jim zaměstnavatelé nabídli 254 míst a celkem bylo v nabídce jen 469 míst. Na jedno volné místo tak v přepočtu připadá 43 nezaměstnaných.

Největší poptávka byla v říjnu po hornících v černouhelných dolech. Práci mohli získat i zedníci nebo strážní v nákupních centrech.

„V rámci aktivní politiky zaměstnanosti bylo vytvořeno 168 pracovních příležitostí, z toho bylo 108 míst spolufinancováno z prostředků Evropských sociálních fondů. V říjnu bylo zahájeno 34 rekvalifikačních kurzů pro 181 účastníků. Účastníci byli zařazováni převážně do kurzů obsluhy PC a specifických PC kurzů a kurzů svařování. V rámci projektu „Vzdělávejte se!“ bylo v průběhu října podáno čtyřmi zaměstnavateli 8 žádostí pro 43 osob. Se 3 zaměstnavateli pak bylo uzavřeno 6 dohod pro vzdělávání 118 zaměstnanců. V měsíci listopadu bude vývoj na trhu práce do jisté míry ovlivněn vývojem počasí. V případě nepříznivého počasí lze očekávat příliv zaměstnanců ze sezonních výrob nebo činností závislých na povětrnostních vlivech, např. stavebnictví, služby, zemědělství apod., a současně již také pokles poptávky po profesích se sezónním charakterem činnosti (stavební profese, svářeči). V opačném případě se pak výraznější změny v nezaměstnanosti neočekávají,“ uvedl ředitel Úřadu práce Karviná Radek Foldyna.

Autor: Libor Běčák

8.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Richard Balcar dosáhl na životní úspěch.

Richard Balcar dosáhl životního úspěchu

Ilustrační foto.

Ve vlaku hořelo. Okolnosti vyšetřuje policie

Nebezpečný recidivista vyhrožoval zabitím dítěte. Podle policie pouhý přestupek

Havířovská veřejnost ztrácí iluze o pravém poslání policie, která zřejmě čeká, až nebezpečný 13x soudně trestaný a nevypočitatelný feťák Filip K. skutečně někoho na ulici zabije. 

Poznáte mladé ženy, které si z bankomatu měly vybrat cizí peníze?

Havířovští policisté šetří krádež dámské peněženky. Žena nakupovala v jednom havířovském marketu a v nákupním vozíku si nechala batoh a nákupní tašku. V nestřeženém okamžiku jí někdo odcizil peněženku, ve které měla mimo jiné i platební kartu.

Přípravu stavby průmyslové zóny Nad Barborou brzdí soudní spor

Karviná – Rok od nástupu nového vedení kraje se příprava stavby průmyslové zóny Nad Barborou nijak neposunula. Hejtman Ivo Vondrák na toto téma Deníku řekl, že se již naplánovanou smlouvu o přípravě zóny nepodařilo realizovat, protože nebyl splněn předpoklad, že pozemky pro zónu budou sceleny.

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

V Česku pátý den po sobě padaly teplotní rekordy. Nová maxima dnes hlásí 25 ze 144 stanic měřících 30 a více let, většinou v Moravskoslezském a Zlínském kraji, kde bylo i přes 22 stupňů Celsia. Nový rekord si ale připsala i Labská bouda v Krkonoších. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení