Nadace OKD oceňuje druhým rokem nejen významné osobnosti neziskové sféry, ale také neziskové projekty, které měly největší dopad a dlouhodobý přínos pro veřejnost. V kategorii projekt roku Pro radost letos zvítězila hornosušská akce Fedrování s folklórem.

Cenu minulý týden převzal místostarosta Horní Suché Josef Žerdík a Marian Weiser, kteří jsou společně s Janem Mračnou duchovními otci Fedrování s folklorem.

„Kromě krásného poháru a diplomu jsme obdrželi i šek na deset tisíc korun. Ten je krásným příslibem pro budoucí práci spojenou s dalším ročníkem této úspěšné akce,“ řekl Žerdík.

Program pro radost podporuje projekty, které se snaží zlepšit úroveň kultury a využití volného času. Cílem je pomáhat rozvíjet regionální tradice a kulturně-společenské styky se sousedními zeměmi.

„Fedrování s folklorem je také příkladem vzorného soužití národností a spolupráce obce a místní organizace PZKO. Jedná se o originální mezinárodní folklórní festival, který připomíná kulturní kořeny Ostravska a Těšínského Slezska a propojuje je s hornickými tradicemi,“ dodal Žerdík.

OKD bere tuto soutěž velmi prestižně. Na vyhlašování nechyběl ani generální ředitel Klaus-Dieter Beckem. Do finále postoupilo celkem osmnáct projektů a osobností a odborná komise z nich vybrala šest absolutních vítězů. „Peníze od OKD a dalších dárců nadace se proměňují v dobré skutky díky neziskovým organizacím, které v našem regionu i v celé republice působí. Jsem rád, že dnes mohu jejich zástupce osobně poznat a ocenit. Velmi si vážíme potřebné práce pro lidi, kteří v životě nemají tolik štěstí a potřebují pomoc,“ řekl Beck.