O titul tam bojovalo 1 500 tanečníků z 15 evropských zemí a Bohumín reprezentovalo 60 z nich. Vytoužené zlato si vytancoval Impuls v kategorii velkých formací za tanec „A přece se točí – Galileo Galilei“. Ten předvedlo dohromady 24 tanečníků ve věku od 15 do 30 let. A porazilo tak dalších 14 formací, které v této disciplíně v Maďarsku soutěžily.

„Je to neskutečný zážitek. Máme z úspěchu obrovskou radost. Konkurence je opravdu obrovská a takový titul není možné získat každý rok. Pro každého tanečníka je takový úspěch vysněný cíl a směřuje k němu. Naši členové trénují odmalička, někteří už od svých čtyř let, a toto vítězství je odměna za jejich usilovnou práci. Bez obětavého zázemí a podpory rodičů by vítězství ale nebylo možné,“ uvedla umělecká vedoucí tanečního souboru Impuls Lenka Krčová.

Kromě zlata a titulu Mistra Evropy 2010 v show dance vybojoval Impuls i další dvě stříbrné medaile. Malá formace složená z pěti tanečníků zaujala porotce svou choreografií „Osud“ a získala za něj titul 1. vicemistr Evropy 2010. Porazila tak v této kategorii 20 dalších formací. V sólu uspěl také Marco Běhal, který se se svým tanečním číslem „Jsem nemocný láskou“ radoval z titulu 1. vicemistr Evropy v show dance. O vítězství bojovalo v této kategorii dohromady 12 tanečníků. Skvělého umístění na mistrovství dosáhl Marco Běhal ještě v duu s Katrin Cvinerovou. Se svou „Spirálou“ zaujali rovněž porotce a skončili čtvrtí.

Impuls funguje v Bohumíně už přes 20 let. O něco málo starší je jeho taneční sestra Radost, v níž trénují malí tanečníky. Impuls vznikl o pár let později právě pro absolventy Radosti. Oba soubory navštěvuje dohromady asi 150 tanečníků od 4 do 30 let. "Naposledy vybojovala Radost s Impulsem tři stříbrné medaile loni v květnu na evropském šampionátu v show dance v srbském Bělehradu. Zlato z mistrovství Evropy jim však do jejich sbírky stále chybělo. Povedlo se to až letos," dodává Lenka Krčová.