Hlavním tématem bude soudní jednání na radnici v Českém Těšíně, kde senát vyslýchá svědky, aby mohl rozhodnout, zda byly říjnové komunální volby zmanipulované a zda se tam kupčilo s hlasy voličů. Kdy padne verdikt, se zatím neví, ovšem soud buď volby prohlásí za platné, nebo rozhodne o konání nových.

Týdeník Karvinsko píše o tom, jak probíhala volba starosty v Rychvaldě. Zastupitelé tam nezvolili starostu v prvním kole a tak se rozhodli pro tajnou volbu, při které se projevila zákulisní dohoda některých členek ČSSD s TOP 09.

Týdeník Havířovsko informuje o blížícím se ustavujícím zastupitelstvu, na kterém bude zvolen primátor, jeho náměstci a další členové městské rady. Příznivou informací pro Havířovany je zpráva, podle které město nebude v příštím roce zvyšovat nájemné ve svých bytech. O něco méně příjemná je informace pro občasné cestující v MHD. Za jízdenku koupenou u řidiče zaplatí více. Předplatitelů a cestujících s čipovou kartou se zdražení netýká.

Vážení čtenáři, chybí vám ve vašem papírovém i internetovém Deníku nějaké informace? Pořádáte zajímavou akci, o které by měli vědět i další obyvatelé regionu? Připomínky, dotazy nebo i své vlastní texty, fotografie nebo videa můžete posílat na adresy: havirovsky@denik.cz nebo karvinsky@denik.cz