„Členská schůze rozhodla nadpoloviční většinou hlasů o zrušení členství Šárky Kapkové a Jany Muchové. Důvodem je přijetí nominace na starostua hlasovánív rozporu s vnitrostranickou dohodou,“ osvětlil pohnutky, které vedly rychvaldské sociální demokraty k tomuto kroku, předseda ZO ČSSD v Rychvaldu Jiří Absolon.

Právě on byl až dosud starostou a lídrem ČSSD v komunálních volbách.

Platnost středečního rychvaldského hlasování ještě musí potvrdit okresní výkonný výbor. Jeho předseda Svatopluk Němeček Deníku řekl, že zatím neměl možnost seznámit se s důvody, které vedly rychvaldské kolegy k takovému kroku.

„Vím zhruba, o co jde, ale chci o všem mluvit s předsedou organizace. Poté jsem schopen k tomu zaujmout nějaké stanovisko a záležitost okomentovat,“ řekl Němeček.

Starostku Šárku Kapkovou prohlásila, že jí mrzí, že členská schůze jednala bez ní, ale zná prý důvody, proč jí a její sestře (Jana Muchová – pozn. aut.) bylo zrušeno členství.

„Nemůžou mi prominout, že jsem souhlasila s tajnou volbou starosty. Ovšem co dělat, když lídr naší strany ve dvou kolech veřejného hlasování neprošel?“ ptá se Kapková, kterou v tajné volbě navrhla za kandidáta na starostovský post TOP 09.

Připouští, že na kandidaturu přijala možná trochu ukvapeně. „Kdo mohl vědět, že to takto dopadne,“ říká v odstupu několika dnů po všech těchto událostech.

V Rychvaldu se už nyní proslýchá, že se rodí petici, jejíž signatáři požadují rezignaci starostky.

„Teď to asi trochu bude hon na čarodějnice,“ připouští Kapková. „Ovšem já se budu bránit. Napíšu odvolání na okresní výkonný výbor a budu se snažit všechno vysvětlit,“ dodává starostka Rychvaldu.

S jistou dávkou sebedůvěry říká, že není v komunální politice žádným nováčkem a už před čtyřmi lety odmítla kandidaturu na starostu.

„Jsem v ČSSD od roku 1998, myslím si, že má dost zkušeností, město a jeho problémy znám. O to víc mě mrzí, že o mém osudu rozhodují lidé, kteří jsou členy této strany sotva několik měsíců a vytýkají mi, že jsem někoho zradila a podobně,“ dodala starostka.