Na jedenáctikilometrovou kanalizaci by se tam mohlo napojit až 300 domů a jejich 1 200 obyvatel. Příprava je momentálně ve fázi projektu a žádosti o územní rozhodnutí. Stavební povolení bude mít město příští rok. Stavět se ale příští rok určitě nezačne.

„Odhadované náklady jsou příliš vysoké, takže není ještě určen pevný termín realizace této investice. Příští rok se rozhodně stavět nebude, v rozpočtu města se s tím nepočítá,“ uvedla vedoucí odboru rozvoje a investic Jitka Ptošková.

Radnice chce na stavbu kanalizace získat dotaci, proto musí být projekt připraven. „Ve chvíli, kdy některé ministerstvo či Evropská unie vypíše dotační titul, u něhož bychom splňovali podmínky, budeme připraveni podat žádost a případnou dotaci tak získat,“ dodala Ptošková. Dodala, že v Bohumíně existuje několik takových kanalizačních projektů, které město zatím z finančních důvodů ještě nerealizovalo.

Na mnoha místech navíc město řeší stejný problém s pozemky jako u protipovodňových hrází. Jejich vlastníci totiž nesouhlasí s vedením kanalizace přes jejich parcely.

Spádová kanalizace bude mít přes sedm kilometrů a tlaková téměř čtyři kilometry. Spolu s ní by mělo vyrůst osm přečerpávacích stanic. Tři podél Vrbické ulice ve Vrbici a pět v pudlovských ulicích Dukelská, Ostravská, Rolnická, Na Chalupách a Partyzánská.