„Díky štědrosti lidí mohlo mít loni téměř 1700 dětí bohatší Vánoce. I o letošních svátcích mají všichni zájemci příležitost někomu udělat radost,“ uvedla Ilona Śniegoňová ze Slezské diakonie.

Udělat radost někomu, kdo pod stromečkem moc radosti nenajde, lze až do 20. prosince. Krabice s dárky je možné naplnit pouze novými předměty a věcmi.

„Například školními potřebami, pastelkami, omalovánkami, hračkami, čepicí, rukavicemi, šálou, kosmetikou, zubní pastou a kartáčkem a podobně. Z důvodu celní kontroly dárek nesmí obsahovat žádné potraviny a sladkosti,“ popsala Ilona Śniegoňová.

Krabici s dárkem, jejíž velikost by měla odpovídat zhruba krabici od bot a nezalepenou kvůli celním kontrolám je možné přinést na Dukelskou ulici v Českém Těšíně, kde Slezská diakonie sídlí.

Další sběrná místa jsou církevní sbory Slezské církve evangelické v Albrechticích, Bystřici, Hrádku, Komorní Lhotce, Návsí, Třinci-Oldřichovicích, dále na ústředí Slezské diakonie v Českém Těšíně.

Dárky je možné dát i do igelitového sáčku. Obojí s etiketou, zda je dárek pro chlapce nebo dívku a jakého věku. „Dárky, které se rozhodnete věnovat, budou vánočním překvapením pro děti ve věku mezi 0 a 14 lety a budou předány do dvou dětských domovů, školám, křesťanským sborům a dětem ze sociálně potřebných rodin na Zakarpatské Ukrajině,“ uvedla Ilona Śniegoňová.

Pokud nemůžete zakoupit dárek pro děti sami, můžete na sběrném místě předat svůj finanční příspěvek na zakoupení dárku. Do příprav jsou zapojeny i organizace Slezské církve evangelické a. v., Křesťanské společenství, Pomoc Těšínského Slezska a Církevní Základní a mateřské školy při Slezské diakonii.