Akci spustila matka dotyčného mladého muže. Oznámila, že se s ní syn rozloučil a odešel. Svědci uvedli, že by měl jít právě do Pežgovského lesa. Strážníci a policisté zahájili po 21. hodině prohledávání lesa. Nasazeni byli také psovodi se služebními psy. Strážníci si na pomoc vzali i svou termokameru. Ta dokáže rozeznat lidské tělo od okolního chladnějšího terénu.

Ještě před 22. hodinou mohla být pátrací akce ukončena, protože mladík byl nalezen. "Policistům, kteří prověřovali místa, kde by se mohl mladík zdržovat, nebo kudy by se mohl pohybovat, se ho podařilo najít. Pátrání v lese proto mohlo být odvoláno," řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

S podobnými pátracími akcemi mají strážníci zkušenosti. Před časem prohledávali jiný lesík, odkud telefonoval problémový mladík, který rovněž vyhrožoval sebevraždou. Od sebevražedného úmyslu upustil dříve, než byl nalezen. Z lesa odešel a před policií se skrýval kvůli své kriminální činnosti.

Termokameru používají pravidelně i při běžných nočních službách, když kontrolují například rozlehlé zahrádkářské osady, garážnické areály nebo tmavá zákoutí parků.