Peníze získala škola jako jedna z deseti vybraných školských institucí v celé republice. Na co studenti peníze použijí, závisí jen na nich a na výběrové komisi školy.

Podle koordinátorky projektů Daniely Požárové bude o tom, které návrhy peníze získají, rozhodovat několik kritérií.

„Bude se posuzovat, jak velké množství studentů či občanů daný projekt osloví a jak bude originální. Samozřejmě svou roli bude hrát i finanční stránka. Zájemci odevzdají své návrhy v písemné formě výběrové komisi, ta následně zasedne a zájemci před ní budou svůj projekt obhajovat,“ uvedla Daniela Požárová z Gymnázia a SOŠ Orlová.

Peníze z projektů zvaných Malé granty získávají školy v celé republice. Podle Jany Tomalové, koordinátorky projektů Malé granty v České republice, zasahují do všech oblastí společenského života.

„Týkají se sportu, hendikepovaných a mnoha dalších sfér. Projekty jsme rozjeli i v domech pro seniory, či dokonce v hospicech, což jsou těžké věci a studenti je zvládli. Byly i projekty jen tak pro radost, třeba různé happeningy, nebo obecní zabíjačka, do které se s nadšením pustili všichni obyvatelé obce, to bylo úžasné,“ prozradila s úsměvem Tomalová.