Podle šéfa tamní organizace ČSSD a bývalého starosty Jiřího Absolona má ve středu přijaté usnesení dvě části. Jednak se v něm konstatuje, že Kapková coby členka ČSSD nebyla při volbě starosty oficiálním kandidátem této strany, tudíž neměla přijmout kandidaturu, do níž ji ve třetím kole voleb starosty pasoval návrh TOP09. Ve druhé část usnesení pak sociální demokraté z Rychvaldu vyzývají současnou starostku k dobrovolné rezignaci a to do 28. ledna.

„Pokud na to nezareaguje, budeme jednat o jejím vyloučení z řad ČSSD,“ prohlásil šéf ČSSD v Rychvaldě Jiří Absolon.

Starostka Šárka Kapková, která se členské schůze sama zúčastnila, včera na celou záležitost reagovala konstatováním, že „hon na čarodějnice pokračuje.“

„Co na to mám říct? Přiznám se, že už z toho začínám být unavená, ale nehodlám to vzdát. Asi ne,“ odpověděla trochu váhavě.

Připustila, že když sama neodstoupí z funkce, může dojít na to, že se ji spolustraníci budou snažit odvolat většinou hlasů v zastupitelstvu. „Myslím si ale, že by to neprošlo. Věřím, že mám podporu většiny současného zastupitelstva,“ prohlásila Kapková.

A pokud by situace vyvrcholila třeba jejím vyloučením z ČSSD, hodlá se proti tomu odvolat k nejvyšším stranickým orgánům. „Nevzdám se,“ říká Šárka Kapková.

Snaha odvolat ji z funkce začala krátce po jejím zvolení. Městem už dokonce kolovala petice, jejíž signatáři požadovali odvolání starostky.