„Mám eminentní zájem na vyřešení dopravní problematiky na mostě.“ Dodal však, že každé řešení má svou kladnou i stinnou stránku a že napovědět musí odborná studie.

S tím souhlasí i mluvčí Českého Těšína Dorota Havlíková, která poopravila informace z polského tisku, který napsal, že na jaře by se po mostě Přátelství mělo jezdit v obou směrech. „Na jaře to určitě nebude. To se počítá s prezentací studie, která má naznačit, zda je toto řešení vhodné a jaká má úskalí,“ řekla Havlíková.

Dodala, že k tomuto záměru se musí vyjádřit několik institucí, např. krajský úřad nebo policie. „Samozřejmě, že je to způsob, jak zlepšit spojení mezi oběma částmi města. Je ale potřeba najít optimální řešení,“ tvrdí Havlíková

Na most Přátelství ústí Střelniční ulice, na které v 90. letech minulého století stávaly dlouhé fronty aut i lidí na tehdejším hraničním přechodu. Dnes se po něm jezdí jen směrem na polskou stranu. Pokud by byl pro auta zprovozněn i opačný směr, musel by se mj. zdvojsměrnit asi stometrový úsek Střelniční ulice bezprostředně před mostem Přátelství.

Myšlenka na zavedení obousměrného provozu na mostech spojujících českou a polskou část Těšína není nová. Mluví se o tom už několik let.