Je to například výstavba nové sportovní haly pro sálovou kopanou, basketbal nebo házenou. Ta by měla vzniknout na zelené louce nedaleko aquacentra a Penzionu ve věži.

Dalším projektem v šuplíku je oprava památkově chráněného secesního Národního domu z roku 1907 na hotel, restauraci, kavárnu, taneční sál i muzeum. Ovšem rozpočet na stavbu v prvém a rekonstrukci ve druhém případě je tak vysoký, že by spolkl téměř všechny roční výdaje na investice v Bohumíně.

„Každý z nich bude totiž stát asi 80 milionů korun, takže bez dotace se město do jejich realizace nechce pouštět,“ osvětlila mluvčí města Lucie Balcarová.

Dodala, že oba projekty jsou nadstandardem, a proto byly s nástupem ekonomické recese pozastaveny. „Město nutně sportovní halu nepotřebuje, takže čekáme na vypsání nějakého vhodného dotačního titulu, který by nám pomohl stavbu haly zafinancovat. Pokud získáme peníze, můžeme začít stavět hned, stavební povolení už máme,“ uvedla Balcarová.

O stavbě nového zastřešeného sportoviště se rozhodlo už před třemi nebo čtyřmi roky, „Zastřešené sportoviště by mělo doplnit nabídku sportovně-rekreačního areálu za parkem Petra Bezruče. S jeho stavbou se počítá v místech současného kynologického cvičiště, které město již od kynologů odkoupilo a dohodlo se s nimi na náhradních prostorách,“ uvedla Jitka Ptošková, vedoucí odboru rozvoje a investic bohumínské radnice.

Jeden z menších projektů, čekajících v šuplíku na svou chvíli, je rekonstrukce městské tržnice v centru Bohumína.

Co se definitivně realizovat nebude, je projekt přestavby dvou zchátralých domů v ulici Petra Cingra na moderní bydlení. „Záměr o jejich proměnu měl soukromý developer, který chtěl z těchto městských domů s byty 4. kategorie vytvořit nadstandardní bydlení. Nakonec ze svých plánů rezignoval. Domy mezitím vandalové zničili natolik, že je město nechá letos zbourat,“ dodala Lucie Balcarová.