Laserový radar dokáže rychlost spolehlivě změřit i na několik stovek metrů. Dopláceli na to především řidiči, kteří překročili povolenou padesátku ve snaze stihnout zelenou na semaforu. Bez povšimnutí ale nezůstali ani ti, kteří rychlost překročili po rozjezdu z křižovatky.

Měření rychlosti v tomto úseku má z části na svědomí také havířovské zastupitelstvo. Na nedávném jednání, kterého se účastnili i zástupci policie, včetně šéfa dopravní policie, si lidé stěžovali na to, že právě po Těšínské ulici se vysokou rychlostí prohánějí nejen motocyklisté, ale i automobilisté.

"Motorkáři si dělají z ulic závodní dráhu. Někteří předvádějí i akrobatické kousky, když jezdí ve vysoké rychlosti po zadním kole. Noční hodiny jsou ukázkou stoprocentního překračování rychlosti u všech účastníků silničního provozu. Padesátkou nejezdí vůbec nikdo. Proto žádám o častější měření rychlosti," řekl na zasedání Vladislav Fukala, zastupitel za KSČM.

Z vyjádření policistů, kteří na Těšínské ulici ve čtvrtek rychlost měřili, vyplynulo, že s měřením mohou řidiči počítat nejen v tomto místě, ale i v jiných částech města. Při kontrole samozřejmě bude prověřováno, zda nejsou pod vlivem zakázaných látek a alkoholu a jestli mají v pořádku povinné doklady.