O stavbě chodníku, který by spojil úpatí a vrchol Bludovického kopce mezi Havířovem a Těrlickem se hovoří už několik let. Dlouze a obsáhle o něm mluvila také bývalá starostka Lydie Vašková. Její snahu vzpomněl současný starosta na úterním zasedání zastupitelstva, kde vedení obce a veřejnost informoval o tom, že se mu podařilo zajistit všechny potřebné pozemky.

„Bývalá starostka se vymlouvala, že lidé nechtějí pozemky prodat. Já jsem se všemi vlastníky osobně promluvil a výsledkem je, že pozemky potřebné pro stavbu obci darují. Já jim tímto za jejich vstřícnost děkuji,“ řekl starosta Martin Polášek.

Větší část ze zhruba kilometr dlouhého úseku leží na území Těrlicka. Stavbu však budou obě radnice koordinovat. „S Havířovem jsme dohodnuti na spolupráci. Město si vzalo na starost zajištění finančních prostředků z nějaké dotace. Věříme, že se nám podaří sehnat peníze na stavbu už jen proto, že se jedná o stavbu, která zajistí bezpečný pohyb chodců podél frekventované silnice,“ doplnil Polášek.

Deník také psal:

Havířov je připraven stavět chodník na Těrlicko

Kdy bude postaven chodník podél rušné silnice?

Chodník bude nejdříve za dva roky