„V této chvíli probíhá poslední dolaďování dokumentace, dokládáme dokumenty pro získání přislíbené dotace a měli bychom v nejbližší době, předpokládám v březnu, podepsat smlouvu na částku 19 a půl milionu korun, kterou získáme coby dotaci,“ popsal starosta Petrovic Marian Lebiedzik.

Celková částka na stavbu nové tělocvičny u školy z roku 1925 přijde na 40 milionů korun. Druhou polovinu peněz dodá zdejší radnice z vlastního rozpočtu. „Po podpisu smlouvy o dotaci vyhlásíme výběrové řízení na stavební firmu a zřejmě letos v létě by se mohlo začít stavět. Hotovo by teoreticky mělo být do konce roku 2012,“ doplnil petrovický starosta.

Dosavadní tělocvična ale zůstane stát, jak je, nebude se bourat. „Bude sloužit coby gymnastický sál, na prostná a další cvičení. V nové tělocvičně budou žáci moci hrát oblíbené míčové hry. To v původní a malé tělocvičně možné nebylo,“ řekl ředitel základní školy Bořivoj Vlček.

Původní tělocvična byla na gymnastiku a prostná zřejmě speciálně vytvořena.

„Teď už ale nestačí, nedá se v ní hrát sálová kopaná ani třeba florbal. A přitom tyto hry jsou součástí dnešních hodin tělocviku a děti tyto sporty mají velmi rády. V nové tělocvičně to již možné bude,“ těší se již nyní ředitel Vlček. Kvůli nové tělocvičně již nyní probíhají stavební úpravy na pozemku, chystá se například oplocení a další přípravné práce.

Petrovice mají kromě hlavní školy, kde má v příštích dvou letech vzniknout tělocvična, ještě dvě školy – v Závadě a Dolních Marklovicích.