„Po dohodě s vedením obce, která poskytla prostory, tady nyní jsou policisté. Ne sice celodenně, ale pouze v úřední hodiny a hlídka ve vybrané dny, ale místním lidem by to mělo ulehčit život,“ uvedl starosta Petrovic Marian Lebiedzik.

Lidé z Petrovic, Závady a Prstné nebudou už muset k sepsání listin po předvolání jet do Karviné ani jinam. Přímo na služebně také mohou popsat své problémy.

Policisté přitom s novou služebnou malinko pozměnili správní obvody a příslušnost obcí a jejich částí k jednotlivým policejním oddělením. „Jedná se o zefektivnění pořádkové služby, změny se týkají obvodního oddělení Karviná-Mizerov a obvodního oddělení Dětmarovice,“ upozornil policejní mluvčí Jaroslav Kus.

Petrovice, a také Marklovice a Prstná spadají do působnosti obvodního oddělení v Karviné-Mizerově. Dětmarovice a Závada patří pod oddělení v Dětmarovicích. „Hranice mezi odděleními se ale stírají, chceme, aby se každým případem zabývala hlídka, která se k němu dostane nejdříve. Tedy ne tak, aby se o případech na rozhraní okrsků dohadovaly hlídky, která z nich si to převezme,“ uvedl ředitel Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje Tomáš Tuhý.

Úřední hodiny služebny budou vždy v pondělí a ve středu mezi 9. a 11. hodinou a mezi 13. a 17. hodinou. Mimoto budou hlídky jezdit vždy o víkendových nocích – z pátku na sobotu a ze soboty na neděli.

Policie přitom v Petrovicích působila již dříve a nepřetržitě po desetiletí až do vstupu České republiky do Schengenského prostoru. V Petrovicích dříve sídlila Drážní policie, Cizinecká policie a další policejní složky.