Letos se jednalo o 22. ročník halové pohárové soutěže mladých hasičů, která byla současně 20. ročníkem neoficiálního Mistrovství Čech, Moravy, Slezska a Slovenska. Soutěž, která je určena nejmladším hasičům ve věku od 6 do 15 let, pořádá SDH Havířov Město. Svým rozsahem jde o největší halovou soutěž v zemi.

Letošního ročníku se účastní 55 sborů SDH. Pětičlenná družstva jsou dělena do dvou věkových kategorií.

Mladí hasiči získávají body ve štafetě, v jejímž průběhu musí každý člen družstva co nejrychleji a přesně uvázat stanovený uzel. Soutěžící z týmu si vždy vylosují, jaký uzel budou vázat. Na výběr mají tesařský uzel, zkracovačku, lodní uzel, záchranný uzel a úvaz na proudnici.

Dalšími disciplínami jsou běžecká štafeta dvojic a v odpoledních hodinách týmová štafeta 4×4. Obě štafety jsou zpestřeny hasičskou tématikou. Běžci musí v jejich průběhu například přebíhat přes kladinu, přenášet hasicí přístroj či rozvinovat nebo naopak svinovat hadice.

Výsledky:

V kategorii starší hasičů zvítězili dobráci z Měníku. Na druhém místě se umístili hasiči ze slovenské Spišské Nové Vsi a třetí místo obsadili domácí hasiči z SDH Havířov Město.

Mezi mladšími zvítězili hasiči z Těškovic, druzí byli hasiči z Prahy Zličína a třetí z Veselé.

"Letošní ročník proběhl velmi svižně, bez jakýchkoli průtahů a jsem přesvědčený, že ke spokojenosti všech soutěžících i dalších zástupců zúčastněných týmů. Nezbývá, než se těšit na další ročník," řekl na závěr soutěžního dne velitel jednotky SDH Havířov Město Emanuel Došlík.