Loni v listopadu však vedení města z důvodu dezolátního stavu zakázalo vjezd aut na most, a také vstup pro chodce. „Loni počátkem listopadu jsme tam byli na kontrole, při které jsme odhalili technické nedostatky objektu,“ řekl místostarosta Miroslav Koláček.

Rodinám, které v lokalitě bydlí, tak nezbývá než jezdit po Porubské ulici, kterou však nikdo neudržuje, a je proto ve špatném stavebně technickém stavu. Problém se rozhodli zastupitele řešit na svém posledním zasedání.

„Zastupitelé řešili dva problémy – jednak jak dále naložit s mostem, který je v nevyhovujícím stavu, a také a jak zabezpečit příjezd ke zmiňovaným pěti domkům,“ informovala mluvčí Orlové Nataša Cibulková.

Na mostě je podle Cibulkové potřeba doplnit chybějící části zábradlí a instalovat zábrany, které nepustí na most auta. „Orlová však není vlastníkem mostu, a proto nemůže z vlastních finančních prostředků investovat do úprav mostu,“ vysvětlila mluvčí Orlové. Provedení nutných zabezpečovacích prací nařídí stavební úřad vybranému stavebnímu podnikateli.

Protože most není jediná přístupová cesta k rodinným domům, rozhodli se radní zajistit obyvatelům této lokality lepší příjezd druhou stranou. „Úředníci jednali s vlastníkem pozemku, což je zemědělský podnik Rázová, a přijali asi pětisetmetrový úsek povrchu ulice Porubská do majetku města,“ uvedla Nataša Cibulková. Pro město tak tímto krokem vyplynou některé povinnosti.

„Vzhledem ke stavu komunikace ji budeme muset opravit, budeme také provádět zimní údržbu a ořezy zeleně v okolí cesty,“ dodala mluvčí.

Lidem se ovšem domů bude jezdit mnohem lépe. „Zastupitelé uložili radním, aby našli milión korun, který bude potřeba na rekonstrukci komunikace,“ řekla Nataša Cibulková. Jakmile vedení města tyto peníze najde, pustí se podle mluvčí do opravy silnice.