Kunovský přišel o místo, když nové vedení vzešlé z posledních komunálních voleb jeho post zrušilo. V té době byl na nemocenské, když se jeho stav zhoršil právě ve chvíli vyhlašování volebních výsledků. Stejně tak ve stejný den onemocněla i pracovnice odboru školství. I ona přišla o místo, když byl její odbor zrušen.

„Je zajímavé, že oba onemocněli ve stejný den a shodou okolností se uzdravili rovněž ve stejný den. Pokud jde o tajemníka, ten se nechal slyšet, že se chce vrátit do práce a své místo si hodlá nárokovat i podáním žaloby. My jsme pozici tajemníka obecního úřadu zrušili, protože ji považujeme za zbytečnou. Při řízení obce aktivně spolupracujeme s havířovským magistrátem a krajským úřadem. V souvislosti s bývalým tajemníkem Kunovským mohu potvrdit, že po něm vymáháme prokazatelně způsobenou škodu ve výši 29 tisíc korun,“ řekl zastupitelům starosta Těrlicka Martin Polášek.

Tajemník Kunovský si nadělal zlou krev mezi zastupiteli a občany Těrlicka svým chováním, které mnozí označovali za silně arogantní.