V Havířově se představilo šestadvacet vozíčkářů z Havířova, Ostravy, Olomouce, Frýdku – Místku a Brna. Zážitkem pro všechny byla možnost zahrát si s Radkem Procházkou, paralympijským mistrem Evropy a bronzovým mistrem světa z Pekingu.

Každopádně nyní byly výsledky druhořadé, když mnohem důležitější bylo aktivitní zapojení postižených do sportovní činnosti. „Pro mě je to velká zábava, příležitost sportovat i s mým tělesným postižením, možnost setkávat se pravidelně s kamarády, zasmát se na tréninku a poznávat mladé zdravé lidi,“ řekl s úsměvem vítěz havířovského klání Milan Lučný.

Příkladná byla opět účast mladých asistentů, kteří bez nároku na jakoukoli odměnu věnovali celý den handicapovaným mladým lidem. Velkou posilou jsou zde v poslední době také dobrovolníci z Adry.

„Když se před šesti lety vrátila dcera z Jánských Lázní a pořád mluvila o tomto sportu, uvědomila jsem si, jak havířovským vozíčkářům chybí jakákoli možnost zábavy ve volném čase. Podpora Církevního střediska volného času sv. Jana Boska překonala v rozšíření boccie v Havířově největší problém. Nabídli nám tělocvičnu s bezbariérovým vstupem a potřebným zázemím. Postupně se naši hráči dostávali do výborné formy a chtěli se utkávat s konkurencí. Tak vznikla tradice našich havířovských turnajů. Všechny je řídí Martin Kučera, dnes již absolvent oboru Aplikovaná tělesná výchova Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Je přirozenou autoritou pro sportovce i zdravé asistenty, kteří skvěle naplňují heslo sdružení – pomáhat lidem s postižením je normální. Havířovské turnaje si získávají mezi handicapovanými velkou oblibu, a co je hlavní, naši hráči vždy patří mezi nejlepší,“ uvedla za sportovce Jiřina Nevrlá.