Miškej se stal vítězem třetího ročníku ankety Lékař roku, když dostal největší počet hlasů v kategorii lékař lůžkového zařízení. „O jeho profesionálním a velmi lidském přístupu ke všem pacientům vypovídá řada děkovných a pochvalných dopisů,“ uvedla mluvčí nemocnice Helena Baronová s tím, že letos v anketě hlasovalo 70 tisíc pacientů.

Medicína původně ani nebyla Miškejovým jeho vysněným povoláním. „Ani přesně nevím, proč jsem se rozhodl stát lékařem, nebyl to jediný okamžik. Spíš se rozhodnutí formovalo v průběhu studia na gymnáziu, kdy mě začala přitahovat biologie a chemie, ale zároveň jsem chtěl pracovat s lidmi. Možná proto z toho nakonec vyšla vítězně medicína,“ říká Marek Miškej, lékař oddělení chirurgie páteře Karvinské hornické nemocnice.

Myslí si, že za jeho vítězstvím zřejmě stojí mimo jiné optimistický přístup k životu, který se snaží přenést na lidi okolo sebe. „Snažím se na každého pacienta si udělat dostatek času. Pečlivě pacienta vyslechnout, řádně mu vše vysvětlit,“ tvrdí Miškej, který se nadále chce věnovat spinální chirurgii. „Taková práce se dá dělat pouze s týmem dobrých a schopných lidí. Takové v Karviné naštěstí kolem sebe mám,“ řekl lékař.

Jméno doktora Marka Miškeje se objevuje v souvislosti s unikátními operacemi na páteři, kterým v poslední době vládnou miniivazivní přístupy. „Se svými zdravotními problémy se na něj obracejí nemocní takřka z celé republiky a žádají o jeho odborné rady,“ dodala mluvčí nemocnice Helena Baronová.

MUDr. Marek Miškej se narodil v červnu 1977 v Boskovicích. Vystudoval lékařskou fakultu v Praze. Od roku 2003 pracuje v Karvinské hornické nemocnici jako ortoped – spondylochirurg a úspěšně se věnuje operacím páteře. Je ženatý, má dvě děti a žije v Třinci.