V úterý ráno se v Havířově v akci Zebra se za tebe nerozhlédne zaměřili na bezpečnost dětí při cestě do školy. Přestože většina přechodů u škol ve městě je pod každodenním dohledem strážníků, policisté jim tentokrát cestu obohatili.

„Těm školákům, kteří přecházejí správně, rozhlédnou se a na přechod vstoupí až poté, co mají skutečně jistotu, že jim řidiči dávají přednost, děkujeme. Připravili jsme si pro ně i nějaké propagační materiály, kde se dočtou další informace pro jejich vlastní bezpečnost v různých situacích,“ vysvětlil policejní mluvčí Jaroslav Kus.

V dopoledních hodinách se policisté přesunuli do obchodní zóny. Svůj preventivní stánek v akci Stop kriminalitě rozbalili v prodejně Kaufland. Věnovali se pak nakupujícím přímo mezi regály i těm, kteří už nákupy nakládali do svých automobilů na parkovišti.

„Mnoho lidí si své osobní věci při nákupech řádně chrání. Stále však pozorujeme dost těch, kteří si věci odkládají do nákupních vozíků, nebo mají své tašky neuzavřené a nevěnují jim takovou pozornost, jakou by si zasloužily. Kapsáři trpělivě čekají na vhodnou příležitost a naší snahou je, aby ji nedostali. Stejně tak oslovujeme nakupující i venku na parkovišti, kde jim dáváme propagační materiály, upozorňujeme na riziko okradení při nakládání nákupu do zavazadlového prostoru. Rovněž je zrazujeme od nakupování nejrůznějšího zboží nabízeného podezřelými lidmi přímo na parkovišti. Zpravidla se totiž jedná o podvodníky,“ řekl mluvčí Kus.