Řidiči z okolních domů si na možnost zaparkovat přímo před domem budou muset ještě nějaký ten týden počkat. „Termín ukončení úprav okolí byl stanovený na konec května a ten bude dodržen,“ prohlásila mluvčí města Šárka Swiderová.

Nově je upravena příjezdová komunikace z ulice Těreškovové, která bude obousměrná a hlavně nově průjezdná do ulice Centrum. „Především se nám v této lokalitě podařilo zvýšit počet parkovacích míst. Zhruba 50 je jich nových,“ dodala Swiderová.

Do knihovny v létě

Samotná knihovna, jejíž modernizace je před dokončením, však nebude otevřena v původně plánovaném termínu, tedy 1. května. „Otevření se nám posune do letních měsíců z jednoho prostého důvodu: zdržení nastalo kvůli termínům výběrových řízení na dodavatele počítačové techniky a také dalšího vnitřního vybavení,“ řekla Swiderová.

Nová hlavní budova regionální knihovny v Mizerově nabídne lepší služby klientům všech věkových a zájmových skupin. „Karviná bude mít v létě jednu z nejmodernějších knihoven v Česku. Samozřejmostí budou kromě vylepšených služeb pro čtenáře nové multimediální prostory, více možností připojení k internetu, včetně připojení pro notebooky klientů, anebo zmodernizovaný digitalizovaný kinosál pro 60 diváků,“ přiblížila ředitelka knihovny Halina Molinová.

Knihovna v centrále nabídne okolo 60 tisíc knih, z toho 15 tisíc pro děti, dvě stovky časopisů a novin. Přízemí obsadí oddělení pro děti a mládež, nad nimi bude speciální oddělení beletrie pro dospělé a ve 2. patře se připravuje oddělení naučné literatury. V patrech je například nová čítárna, umělecká kavárna nebo velká letní terasa.