Lidé hlasovali na internetu o pěti navržených variantách, které ukazovaly, jak může náměstí vypadat po rekonstrukci. Od 14. února do 20. března využilo možnost vyjádřit svůj názor 1164 respondentů. Pro variantu číslo 3 se rozhodlo 451 hlasujících.

„Stejný projekt se líbí nejvíce i představitelům města, kteří se na jednáních s architekty a představiteli všech politických stran rovněž shodli na tom, že uvedená varianta je pro obnovu prostoru nejvhodnější,“ uvedla mluvčí havířovského magistrátu Eva Wojnarová.

Vybrané architektonické řešení počítá s největším počtem parkovacích míst, která jsou umístěna jak při vjezdu na náměstí tak kolem malého kruhového objezdu. Jako ostatní varianty i vítězná počítá s výstavbou podzemních garáží s dalšími třiasedmdesáti místy, stálou obsluhou a kamerovým systémem.

„Samotné náměstí je rozděleno na relaxační zónu s parčíkem a shromažďovací část náměstí. Všechny varianty počítají s vyloučením osobní i hromadné dopravy z náměstí,“ dodala Wojnarová.

Náklady jsou vyčísleny na pětasedmdesát milionů korun a zástupci vedení města požadují na rekonstrukci dotaci z Regionálního operačního programu.

Jednotlivé varianty podoby náměstí si můžete prohlédnout ZDE.