Dubnové akce byly většinou pořádány ve sportovní hale v Žákovské ulici, když se tam například už hrálo extraligové čtvrtfinále volejbalu Havířova se Zlínem.

V hale bude opravená střecha, budova dostane novou zateplenou fasádu a rekonstrukce se dotkne i vnitřních prostor. „V malé tělocvičně bude například položena nová podlaha a v celé hale se budou měnit podhledy, vzduchotechnika a osvětlení,“ uvedl primátor Havířova Zdeněk Osmanczyk, který se včera zúčastnil kontrolního dne.

Součástí stavby je také výměna oken a dveří, vznikne nová vrátnice. Venku na některých místech proběhnou terénní úpravy – nové zpevněné plochy, zámková dlažba. Rekonstrukce Městské sportovní haly bude stát celkem necelých pětatřicet milionů korun a město jí zaplatí celou ze svého rozpočtu.

Podle plánů měly být práce hotové koncem července, ale už nyní žádají stavitelé o prodloužení termínu. Trápí je totiž zpoždění dodávky speciálního materiálu na fasádu, která putuje do Havířova až z dalekého Japonska a v zemi vycházejícího slunce mají po nedávné katastrofě stále problémy s logistikou. Zdržení by ale nemělo být nijak výrazné, ne delší než deset až čtrnáct dnů.