Kromě vyhodnocení programu Nulové tolerance proběhla také živá diskuze o tom, co nejvíce pálí obyvatele města. „Přišli jsme hlavně upozornit na problémy, já nepočítám s tím, že by se něco vyřešilo,“ svěřil se jeden z příchozích. Větší důvěru v besedu měla jeho kolegyně. „Já očekávám, že se ty problémy řešit budou,“ řekla.

Podle zástupce ředitele Městské policie Karviná Václava Ožany je tento kontakt s občany důležitý. „Ta zpětná vazba je důležitá, abychom věděli, kde jsou ještě mezery,“ vysvětlil Ožana.

A co obyvatele Karviné nejvíc trápí? Především mezilidské vztahy, sousedské spory a problémy s nepořádkem v domech a na ulicích. Lidem vadí také lhostejnost ostatních. „Šel jsem po šestce a vidím dvě holčičky, zhruba desetileté, jak si vzaly křídu a kreslili po těch nových fasádách. Když jsem na ně začal křičet, tak se jen smály a kolemjdoucí se chovali, jako by se nic nedělo, nikdo se ke mně nepřidal,“ postěžoval si jeden ze starších lidí.

Nejvíce lidem vadilo, že se debaty nezúčastnil žádný představitel společnosti RPG. „Zástupce RPG tu nebyl už potřetí. Oni totiž nemají vůbec zájem to řešit a přitom jsou největším viníkem toho bordelu,“ ulevil si další návštěvník besedy.

Podle Václava Ožany sice nemohou strážníci některé problémy řešit, ale ubezpečil, že nic z toho nezapadne. „Všechno jsme si důkladně zaznamenali a případy, které nejsou v naší kompetenci, předáme příslušným orgánům,“ vysvětlil Ožana.

Dodal, že lidé se mohou se svými problémy svěřit nejenom na těchto besedách, které budou pokračovat i v budoucnu, ale také prostřednictvím schránek důvěry nebo přímo na služebně městské policie.