Záchvěvy se projevily chvíli před pátou hodinou a byly tak silné, že mnoho lidí probudily. Otřesová vlna třásla domy a veškerým vnitřním vybavením. "Za pět minut pět nám třáslo s celým panelákem," popsala Sylva Urbancová z Orlové.

Se stejnými pocity se probudila také Šárka Bernatíková: "Na otřesy jsme tady zvyklí, ale tento byl opravdu silný. Vzbudilo mě houpání postele a vibrace celého domu. Hned ráno jsem zkontrolovala stěny a našla praskliny."

Silný otřes zaznamenal také Antoním Macura: "Já se domnívám, že to bude vážnější, protože pak Orlovou projížděla záchránná služba.

Výjezd záchranářů potvrdil mluvčí důlní společnosti OKD Vladislav Sobol s tím, že se jednalo o preventivní zásah. "Baňští záchranáři jsou voláni vždy, pokud k nějaké podobné události. Jednalo o geomechanický jev, který se projevil v podzemí Dolu Karviná, závod ČSA. Můžeme potvrdit, že ke zraněním nedošlo a škody na důlních pracovištích nejsou mimořádné," sdělil na dotaz Deníku.

Společnost OKD upřesnila informace o následcích otřesu
"Podle prvotních informací se všech pět horníků, kteří pracovali v lokalitě, která byla otřesem zasažena, odešlo z tohoto pracoviště po svých a bez zjevných známek zranění. Následně byli z preventivních důvodů převezeni do nemocnice, kde tři z nich zůstali přes noc na pozorování. Přesné informace o jejich zdravotním stavu nyní nemáme. Jejich stav by však rozhodně neměl být nijak vážný," doplnil informace mluvčí Sobol.