Jenže jak je známo, luxusní, drahé, ale hlavně a originální věci si svého kupce vždycky najdou. A tak se stalo i v tomto případě. Prvním a zatím jediným majitelem auta za milion eur není paradoxně žádný z mediálně známých místních multimilionářů, úspěšný sportovec ani politický prospěchář, ale majitel společnosti Trestles Zdeněk Maďa z Karviné. V jeho sbírce drahých sportovních vozů nechybí například ani lamborgini nebo Chevrolet Corvette.

Premiéru si Koenigsegg Agera odbyla na březnovém autosalonu v Ženevě a do Ostravy ji svému karvinskému zákazníkovi přivezl osobně majitel automobilky Christian von Koenigsegg. Na světě podle všeho jezdí prozatím pouze čtyři kusy tohoto nového supersporťáku a automobilka jich plánuje vyrobit celkem pouze několik desítek. Je to tedy velmi atraktivní a sběratelské zboží, které na ceně ztrácet jen tak nebude.

Milovníkům aut se tají dech nejen z ceny vozu, ale určitě i z jeho technických parametrů. Pětilitrový benzinový osmiválec má výkon 1050 koní. Auto s ním dosáhne zrychlení z 0 na 100 km/h za méně než 2,9 sekundy z 0 na 200 km/h 7,5 sekundy. Maximální rychlost, které se dá s agerou dosáhnout, je 420 km/h, jezdec může zažít přetížení 1,6 G. Zastavit tohoto rychlíka dokážou karbonové keramické brzdy.

Obdivu hodné budou jistě i ceny komponentů, které bude muset majitel dřív nebo později pořídit. Automobiloví odborníci odhadují, že jen cena jedné pneumatiky bude začínat na částce 30 tisíc korun. A o pojistce ani nemluvě. Takovéto exkluzivity se vždy řeší individuálně, ale pojistit takovýto skvost bude zřejmě „oříšek“ i pro věhlasné pojišťovací domy.