„Stromy, které zde rostou, nadzvedávají chodník a vytvářejí nebezpečné zlomy,“ vysvětlil Zdeněk Buček, který předložil vedení města kolektivní žádost, pod kterou se podepsalo 251 obyvatel, kteří v místě bydlí.

Chodník využívají starší lidé, kteří žijí například v nedalekém penzionu pro seniory Vesna a kteří se po chodníku bojí chodit. „Pro ty je ta nebezpečnost znásobena také tím, že mnozí z nich používají k chůzi například hole,“ uvedl Buček.

Problém se ale netýká jen starších lidí, také projet s kočárkem bývá někdy nadlidský výkon. Pro lidi je tak prý mnohem bezpečnější chodit po silnici.

Podle Bučka trvá tento problém několik let. „V roce 2008 proběhla rekonstrukce 100 metrů, o rok později dalších padesáti. Loni bohužel opravy ustaly,“ postěžoval si Zdeněk Buček.

A protože se místní dozvěděli, že se s rekonstrukcí jejich chodníku vzhledem k napjatému rozpočtu nepočítá ani na rok 2011, rozhodli se s žádostí obrátit na zastupitele města.

Také proto proběhlo na konci března místní šetření, kterého se zúčastnili kromě úředníků také někteří zastupitelé. Ti se dohodli alespoň na opravě nejnebezpečnější části chodníku.

„Zástupci odboru správy majetku města předloží na květnovém jednání rady města materiál s finančními náklady na předláždění daného úseku chodníku v rozsahu zhruba 400 metrů čtverečních. Poté musí materiál schválit zastupitelstvo,“ uvedl vedoucí odboru správy majetku města Jaroslav Vaněk.

Pokud by zastupitelé peníze na opravu schválili, dočkají se občané opravy ve třetím čtvrtletí letošního roku. Podle Vaňka je na území města 60 kilometrů chodníků a peníze stačí pouze na menší opravy, popřípadě havarijní opravy částí chodníků. „Faktem je, že čtvrtina chodníků ve městě není v nejlepším stavu a potřebovala by opravit, přičemž chodník na ulici Kpt. Jaroše nepatří k nejhorším,“ dodal Jaroslav Vaněk.