Cyklotrialový a Unicycles trialový závod se uskuteční v sobotu 23. dubna v areálu odpočinkové zóny, která lemuje ulici na Nábřeží. Nová hřiště, která mají různou úroveň obtížnosti a vznikla při rekonstrukci parku, se tak dočkají velké zatěžkávací zkoušky.

Biketrialové areály podél odpočinkové zóny jsou součástí budovaného Areálu volného času

Závody se uskuteční pod názvem Team Sport Masters. Závodit se bude v kategoriích Elite 26 a 20 a Junior 26+20 dohromady. Kategorie mohou být případně rozděleny při dostatečném počtu přihlášených juniorů. Pro závod v kategorii Hobby 26+20 není nutná jakákoli licence, účastník pouze podepisuje prohlášení.

V parku se nachází pět biketriolových hřišť, které mají překážky z přírodních i umělých materiálů. V kvalifikaci, jejíž start je v právě poledne, absolvuje každý z jezdců dvakrát šest úseků. Ve finále, které je na programu od 15 hodin, pak jedenkrát čtyři úseky.

„Do finále postupují čtyři nejlepší jezdci z kategorie šestadvacet palců a dvacet palců a dva nejlepší z kvalifikace juniorů, dohromady deset závodníků,“ uvedl jeden z organizátorů akce Petr Wašniowski.

V cyklotrialovém závodu se chtějí utkat mimo jiné špičkoví čeští jezdci jako pětinásobný mistr světa Vašek Kolář, několikanásobný mistr České republiky Michal Budský nebo momentálně nejlepší český junior Jakub Valenta. Chybět nebude ani polská a slovenská špička v cyklotrialu.

Pro diváky budou závody určitě atraktivní a podívanou umocní také závod dvanácti nejlepších českých jednokolkařů. „Účast v jednokolkách navíc přislíbili také vicemistr Evropy Adam Gerža i špičkoví jezdci z Polska a Slovenska,“ dodal Wašniowski.

Rekonstrukce odpočinkové zóny se uskutečnila v loňském roce a ukončena byla těsně před zimou, takže si jí užili hlavně malí milovníci zimních radovánek, kterým sloužil lyžařský vlek. Areál je situován v blízkosti přírodní památky Meandry řeky Lučiny.

Stavba vyšla na pětatřicet milionů korun a součástí je také cyklostezka a dráha pro in line bruslaře. Vedle biketrialových je tu také několik dětských hřišť s novým městským mobiliářem.