„Původně jsme pořádali celkové všeobecnější oslavy, ale letos jsme od toho upustili a raději se zaměřujeme na konkrétní projekty. Například v neděli na náměstí proběhlo zábavné odpoledne pro děti, které se tady učily o třídění odpadů a jak konkrétně třídit. Tyto konkrétní akce se nám osvědčily mnohem více,“ uvedla mluvčí Karviné Šárka Swiderová.

Celou školu zapojili do akce také učitelé na Základní škole Prameny v Karviné-Ráji. Tady se rozhodli nejít tentokrát uklízet do lesa, jako v předešlých letech, ale po celý týden se pořádně věnovat úklidu ve škole a v jejím okolí. A nejen fyzické práci, ale také propojení tematiky se všemi předměty. „Jedna paní učitelka přišla s nápadem, že bychom mohli propojit tematiku i třeba do českého jazyka, kde děti dělají větné rozbory vět s tématem životního prostředí, počítají matematické příklady, které se k tématu vztahují, a podobně,“ popsala zástupkyně ředitelky Marcela Macošková.

Také v Dolní Lutyni probíhají oslavy Dne Země během celého týdne. Například v Základní škole A. Jiráska v Dolní Lutyni se na dnešek chystá akce, zaměřená na životní prostředí. Během dopoledne, kdy by jinak byly ve škole, budou děti plnit ve skupinkách různé úkoly, spojené právě s přírodou a životním prostředím. Těsně před polednem žáčci vypustí do vzduchu balónky s poselstvím a bude vyhodnocena úspěšnost jejich dopoledního počínání.