VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Karviná ocenila své nejlepší sportovce

Karviná - Už po osmnácté předali zástupci města Karviné ocenění nejlepším sportovcům města. Slavnostní ceremoniál se tentokrát odehrál v nově zrekonstruovaném Obecním domě Družba v Karviné-Fryštátě.

20.4.2011 2
SDÍLEJ:

Už po osmnácté odměňovalo vedení města sportovce z Karviné. Z rukou zástupců města si ocenění převzalo 38 sportovců a trenérů různých odvětví i věku. O kulturní vložku se postaraly mažoretky z Juventusu a tanečnice z MěDK.Foto: David Gorgol

Na jevišti se vystřídalo 38 sportovců a trenérů z různých sportovních odvětví a věkových kategorií. „Takové základní kritérium, které musí každý oceněný splňovat, je, že klub, který reprezentují, musí působit na území města,“ řekla mluvčí Karviné Šárka Swiderová.

Navíc by prý měl oceněný sportovec mít i nějaké nadregionální úspěchy. Ocenění si za své výkony odnesli poukázky na nákup sportovního oblečení, kytičku a různé drobnosti. O kulturní vložku se postaraly mažoretky z Juventusu a také tanečnice Nicolas dance unico z Městského domu kultury Karviná.

Tělovýchovná jednota Baník Karviná – oddíl boxu
1) Patrik Velký - kategorie 17 let, váhová kategorie 56kg- pro rok 2010
Mistr ČR juniorů - Ústí nad Labem
Stříbro MČR seniorů - Prostějov
Vítěz MT kadetů Karola Janegy Havířov
Zlato Mezinárodní turnaj Czarne Diamenty Myszków
Vítěz Memoriálu R.Štajera v Karviné
Vítěz dalších 9 mezinárodních turnajů
Reprezentant České Republiky a člen SCM.
Účast na Asijských bojových hrách Peking – Čína – bronz
MS juniorů v Baku – 5 -8 místo
Člen výběru pro LOH v 2012 v Londýně.
Startuje v extralize mužů za Boxing Ostrava
Trenérem je Miterko Petr, Antonín Gašpa

2) Robin Ďatko - kategorie 14 let, váhová kategorie 46kg
Bronz MČR školní mládeže – Děčín
Zlato MT kadetů Karola Janegy Havířov
Zlato Memoriál Frantiszka Kiki – Polsko
Zlato MT Knurów – Polsko
Zlato pohár starosty města Rybnik - Polsko
Vítěz Memoriálu R.Štajera v Karviné
Vítěz Turnaje nejlepších - Těmice
Reprezentant České Republiky a člen SCM.
Trenérem je Miterko Petr, Antonín Gašpar

3) Michal Michalidis - kategorie 18 let, váhová kategorie 75kg
Bronz MT kadetů Karola Janegy Havířov
Zlato - Memoriálu R.Štajera v Karviné
Zlato Memoriál Frantiszka Kiki – Polsko
Zlato MT Knurów – Polsko
Zlato Pohár starosty města Rybnik - Polsko
Reprezentant České Republiky a člen SCM.
Startuje v 1.lize mužů za Sokol Poruba
Trenérem je Roman Nevrla

Tělovýchovná jednota Baník Karviná – oddíl judo
4) Martin Hanzel - kategorie juniorů
Stříbro MČR juniorů - Jičín
Stříbro Zimní pohár Hranice
Trenérem je Martin Suchanek

5) Tomáš Kozma – dorostenec
MČR dorostu Plzeň 1. MÍSTO (trojnásobný mistr)
Zimní pohár Hranice 3. MÍSTO
ČP Litoměřice 1. MÍSTO
ČP Týn CUP 2. MÍSTO
ČP VC Brno 5. MÍSTO
ČP MUC Jihlava 2. MÍSTO
Člen reprezentace a účastník mezinárodních turnajů v Polsku, Rakousku, Slovensku a v Chorvatsku.
Trenérem je Martin Suchanek

Kosatky Karviná - plavecký oddíl
6) Radim Vrtělka
Nominoval se jak Letní mistrovství ČR které proběhlo v Praze ve dnech 19.-20.6 , tak na Zimní mistrovství ČR , které se uskutečnilo ve dnech 11.-12.12.v Jihlavě. V obou soutěžích podával nejlepší osobní výkony nicméně ani to nestačilo na ty nejlepší.
Letní MČR Zimní MČR
3.místo 200 m P 2:49,19 441 bodů 7.místo 200 m P 2:44,45 441 bodů
3.místo 100 m P 1:18,02 446 bodů 11.místo 100 m P 1:16,63 430 bodů

7) Michaela Wojaczková
Nominovala se jak na Letní tak na Zimní Pohár 11letých-Morava
LP - Karviná 12.13.6. ZP - Jihlava 11.-12.12.
2.místo 50 m VZ 0:32,5 393 bodů 5.místo 50 m VZ 0:32,3 420 bodů
2. místo 100 m M 1:23,8 305 bodů 4.místo 200 m VZ 2:32,6 428 bodů
3.místo 100 m VZ 1:14,2 353 bodů 4.místo 100 m VZ 1:13,00 378 bodů

8) Adrián Bromek
Na Zimním mistrovství ČR staršího dorostu, které se uskutečnilo ve dnech 17.-19.12.2010 na v Trutnově se ve třech dostal do finále, ve kterém se umístil na 6.místě.
ZMČR
Finále - 6. 50 m M 0:26,60 629 bodů
Finále - 6. 100 m M 1:00,33 576 bodů
Finále - 6. 50 m VZ 0:24,67 626 bodů

Vysokoškolský sportovní klub OPF Karviná – oddíl vodního slalomu
9) Jiří Vašina - kategorie kajak 3. místo na mistrovství ČR tříčlenných týmů.
Vítěz mezinárodních závodů „Hanáckých slalomu“ v Olomou

Hokejbalový klub INTEVO Karviná
10) Kateřina Němcová - reprezentantka družstva ČR, - účast na Mistrovství České republiky v hokejbalu žen v Karviné, kde reprezentace získala bronzové medaile.
11) Tereza Palová - reprezentantka družstva ČR, - účast na Mistrovství České republiky v hokejbalu žen v Karviné, kde reprezentace získala bronzové medaile.
12) Lukáš Dittmann - Hráč reprezentoval Českou republiku na MS v hokejbalu v kategorii U20 v roce 2010 ve Švýcarsku, kde získal 2.místo a stříbrnou medaili.

Tělocvičná jednota Sokol Karviná - Oddíl basketbalu
U 20, Liga ČR
Mistři republiky v basketbalu v kategorii U 20:
13) Tomáš Kadlec - ročník 91, momentálně hraje i druhou ligu mužů
14) Petr Sodomka - ročník 92, taktéž hraje i druhou ligu mužů
15) Jan Horváth – ročník 93, taktéž hraje druhou ligu mužů, kromě toho je kapitánem družstva U-18 a hostuje v extralize U18 v SK Opava

Tělovýchovná jednota Jäkl Karviná - oddíl atletiky
16) Marek Branikovič – kategorie starší žáci
1. místo - Krajský přebor žactva v hale ve vítkovickém tunelu 60 m 7,76 s.
3. místo – Mistrovství Moravy a Slezska v hale ve Vítkovicích 60 m, 7,51 s.
5. místo – Mistrovství ČR žactva v hale v Jablonci nad Nisou 60 m, 7,56 s.

17) Družstvo předžáků – v celostátní korespondenční soutěži v dětské atletice (Kids atletics) družstvo obsadilo 2. Místo. Na tomto úspěchu se podílelo sedm členů družstva. V jednotlivcích této soutěže obsadila 1.místo závodnice Eliška Marszalek.

Městský fotbalový klub Karviná
18) Pavel Moskál – velice talentovaný hráč, poctivým přístupem a úsilím se vypracoval na významnou osobnost ligových žáků a je jejich nejlepším střelcem. Díky tomu se stal členem výběru Moravskoslezského kraje v kategorii U-15.
19) Lukáš Kurušta – velice talentovaný hráč, svým přístupem, morálkou a úsilím se jeho hráčské kvality zvýšily natolik, že je oporou ligového dorostu, kde nastupuje a prosazuje se za starší i mladší dorost. Díky tomu se dostal do reprezentace ČR v kategorii U-16.

SK Karviná – lední hokej žen
na Mistrovství světa reprezentační družstvo ČR obsadilo 4. místo
Oceněné hráčky – reprezentantky :
20) Klára Hudečková - levá obránkyně,hokej začala hrát v šesti letech v Havířově.V nynější době jeden z pilířů obrany S.K.Karviná a reprezetace U 18.S reprezentací U 18 vybojovala na mistrovství světa ve Švédském Stockholmu ve skupině,, A" krásné čtvrté místo na světě.V současné době je členkou širšího kádru reprezentace ,,A" Teamu seniorek.S klubem S.K.Karviná -ženy stříbrnou medaili v extralize žen.
21) Kateřina Kaplanová - pravý útočník,hokej začala hrát v pěti letech v rodném Šternberku.V patnácti letech z lásky k tomuto sportu přestoupila do S.K.Karviná a zde i navštěvuje obchodní školu.V nynější době jeden z pilířů útoku děvčat S.K.Karviná,reprezetací U 18 a ,,A -TEAMU".S reprezentací U 18 vybojovala na mistrovství světa ve Švédském Stockholmu ve skupině,, A" krásné čtvrté místo na světě.S reprezentací seniorek ve Francouzkém CAEN dokonce první místo v divizi 2 a tím postup do divize 1.S klubem S.K.Karviná -ženy stříbrnou medaili v extralize žen.
22) Markéta Výtisková - pravá obránkyně,hokej začala hrát v šesti letech v Havířově.V nynější době jeden z pilířů obrany S.K.Karviná, reprezetací U 18 a ,,A -TEAMU".S reprezentací U 18 vybojovala na mistrovství světa ve Švédském Stockholmu ve skupině,, A" krásné čtvrté místo na světě.S reprezentací seniorek ve Francouzkém CAEN dokonce první místo v divizi 2 a tím postup do divize 1.S klubem S.K.Karviná -ženy stříbrnou medaili v extralize žen.

KLUBsten Karviná, oddíl stolního tenisu
23) Matěj Siwiec - je největším talentem ve stolním tenise z celého našeho Kraje a v žebříčku ČR je v kategorii nejmladšího žactva je na 10. místě. Má velkou výhodu, že v příští sezóně bude opět startovat v této kategorii a předpokládáme jeho umístění mezi nejlepšími. Pokuď mu vydrží tréninková morálka, kdy trénuje každý den a zvládne skloubit školu a sport, může to dotáhnout hodně daleko.
Ve svém věku ovládá exhibiční ukázky a pro Karvinou je z hlediska stolního tenisu mimořádným talentem. Proto si své ocenění zaslouží, přesto, že je mu teprve 9 let.
24) Tomáš Kosellek – výrazným způsobem se podílí na postupu našeho družstva do finále Českého poháru, které se uskuteční 19.3. v Karviné a velkou měrou se přičinil v boji o postup z Krajského přeboru družstev do Divize, kde společně s Jakubem Trávníčkem se výrazně zlepšili.
Poctivým tréninkem a vzorným přístupem se zasloužili o propagaci našeho oddílu v našem regionu a dokázali, že i v našich skromných podmínkách se dají vychovat výborní hráči. Tomáš je 4. V žebříčku juniorů v Moravskoslezském Kraji a protože letos dosáhne 19 let, je to jeho poslední možné ocenění.
25) Jakub Trávníček - výrazným způsobem se podílí na postupu našeho družstva do finále Českého poháru, které se uskuteční 19.3. v Karviné a velkou měrou se přičinil v boji o postup z Krajského přeboru družstev do Divize, kde společně s Tomášem Kosellkem se výrazně zlepšili.
Jakub je 3. V žebříčku dorostenců v Moravskoslezském Kraji a má 16 let, je u něj předpoklad dalšího zlepšení. Velkou měrou se zasloužil o propagaci stolního tenisu v Karviné, kdy po ZŠ předváděl exhibice stolního tenisu a přivedl k tomuto sportu další mladé hráče.

Sportovní klub krasobruslení
26) Jan Kurník - v roce 2010 – byl vyznamenán cenou primátora za výsledky v roce 2009
V roce 2010 opět obhájil mistra České republiky v kategorii mladších žáků, stal se vítězem Českého poháru krasobruslení a získal 1. Místo na Zimní olympiádě dětí a mládeže v Liberci – reprezentace za Moravskoslezský kraj
Baletní soutěže, kategorie mladší žáci:
1. Místo na nejstarší české baletní soutěži – 11. Ročník Ašského střevíčku
2. Místo na soutěži Pardubická arabeska

Házenkářský klub HCB OKD Karviná
Za družstvo starších žáků - Mistr ČR 2010, nejúspěšnější družstvo Moravskoslezského kraje
Oceněný hráč:
27) Jakub Gasior
Mladší dorost - družstvo získalo 3. místo v ČR
Ocenění hráč:
28) Jan Užek
Starší dorost - družstvo získalo 2. místo v ČR
Nejlepší hráč:
29) Radim Chudoba

30) Marek Monczka
- 2. místo ČR 2010 s družstvem HCB OKD Karviná -juniorka
- Reprezentant České republiky do 21 let
- Účastník ME 2010 s družstvem České republiky do 21 let
- Mistr ČR 2010 s družstvem házené mužů HCB OKD Karviná

Kategorie dospělí:
31) Emil Kučavík - Od roku 1991 člen odboru turistiky Tělovýchovné jednoty Baník Karviná.
Základní odznak I.stupně tj. za 900 km v roce 1996.
Základní odznak II.stupně za 900 km v roce 2000.
Odznak Českomoravský Turista bronz v roce 1996, stříbro 2000 a zlato 2007 celkem musela získat 20 oblastních turistických odznaků.
Čestné uznání KČT – 1996 a 2001.
110 let KČT uznání – 1996.
Čestné uznání s medailí – 1998.
OTO (oblastní turistický odznak) a TTO (tématický turistický odznak) – celkem 24 x.
Každým rokem tj. od roku 1994 – 2010 získal odznak 100 jarních km.
Od roku 1991 – 1999 každoročně nachodil cca 1610 km a od roku 2000 – 2009 600 km, od 2010 - dosud 400 km.

32) Anna Gőlnerová - Dlouholetá členka odboru turistiky Tělovýchovné jednoty Baník Karviná. od roku 1991.
Základní odznak I.stupně tj. za 900 km v roce 1996.
Základní odznak II.stupně za 900 km v roce 1999.
Odznak Českomoravský Turista bronz v roce 2000, stříbro 2000 a zlato 2007 celkem musela získat 20 oblastních turistických odznaků.
Čestné uznání KČT – 1995 a 2001.
110 let KČT uznání – 1995.
Čestné uznání s medailí – 1996.
Aktivitou do XXI. století – 1996
OTO (oblastní turistický odznak) a TTO (tématický turistický odznak) – celkem 23 x.
Každým rokem tj. od roku 1991 až dosud získala odznak 100 jarních km.
Od roku 1991 – 1999 každoročně nachodila cca 1450 km a od roku 2000 – dosud 400 – 600 km.

Trenéři
33) Roman Nevrla
Členem TJ Baník Karviná, o.s. je od roku 1980. Od začátku se věnoval plně sportu v oddíle boxu kde i jako boxer dosahoval dobrých výsledků. Po ukončení závodní činnosti v 23 letech se začal věnovat trenérské práci.
Po studiu na FTVS UK v Praze se stal trenérem I.třídy a vykonává funkci asistenta trenéra reprezentace boxu juniorů.
Za dobu působení ve funkci trenéra vychoval 60 mistrů a vicemistrů České republiky, a také účastníků ME a MS v kategoriích přípravka, kadet, junior a senior.
Jeho svěřenci pravidelně startují v nejvyšší boxerské extralize a I.lize. Veškerý svůj volný čas věnuje práci s mládeží.
V roce 2010 se jeho odchovanec Patrik Velký, mimo jiné 9 násobný mistr ČR, zúčastnil MS juniorů v Baku a Asijských her v Číně. Je v přípravě na OH v roce 2012 v Londýně.
Pod jeho vedením se v Karviné konalo 5 x MČR v boxu kadetů, juniorů, seniorů a žen.
34) Jaroslav Staněk – trenér mládeže atletického oddílu TJ Jäkl Karviná
Trénuje atletickou školku, atletickou minipřípravku, přípravku a mladší žactvo. Pod jeho vedením dosází mladí sportovci vynikajících výkonů, například 2. Místo v celostátní korespondenční soutěži v dětské atletice. Dalších úspěchů dosáhli mladí atleti v Ostravském poháru na Čokoládové tretře a na závodech v Opavě, Frýdku-Místku, Havířově a Třinci.
35) Patrik Malinowski – trenér mládeže Městského tenisového klubu od roku 2010
Dlouholetá práce v oblasti tenisu. Vychoval mnoho talentů české a polské tenisové špičky.
36) Jana Hajžmanová – trenérka HCB Karviná

CENA PRIMÁTORA
Vysokoškolský sportovní klub OPF Karviná – oddíl vodního slalomu
37) Ondřej Cvikl
- kategorie kajak - 3. místo na mistrovství ČR tříčlenných týmů.
Mistr Evropy juniorů 2010 tříčlenných týmů
3. místo na mistrovství světa tříčlenných týmů
8. místo na mistrovství světa jednotlivců
2. místo na mistrovství ČR staršího dorostu

HCB OKD Karviná
38) Tomáš Mrkva

- Mistr ČR 2010
- Nejlepší hráč Zubr Extraligy mužů v házené 2010
- Nejúspěšnější jednotlivec Moravskoslezského kraje 2010

Autor: David Gorgol

20.4.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 15 000 Kč

Pomocní skladníci dělníci ve skladu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: způsob kontaktu:, -osobně na adrese Hasičská 545/44, Ostrava-Hrabůvka (7:00-15:00), -emailem, -telefonicky (pracovní dny 7:00-15:00), , Požadujeme: , -zdravotní způsobilost, -znalost OKD výhodou (vhodné pro bývalé horníky), není podmínkou, -spolehlivost, pracovitost, pracovní poměr lze prodloužit. Pracoviště: Vojmar s.r.o. - pracoviště čsm-jih, 735 34 Stonava. Informace: Kamil Kleprlík, +420 732 535 555,733 535 263.

Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 14 900 Kč

Strojírenští kovodělníci strojírenští dělníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Požadujeme:, -zdravotní způsobilost, -vazačský a jeřábnický průkaz výhodou ( možnost proškolení), -chuť se učit, -spolehlivost, , Výhody:, 25 dnů dovolené, možnost záloh, možnost prodloužení pracovního poměru, 13. + 14. plat, zvýšení kvalifikace, , Pracoviště bude na ČSM Sever popř. Jih., , způsob kontaktu:, -osobně na adrese Hasičská 545/44, Ostrava-Hrabůvka (7:00-15:00), -emailem, -telefonicky (pracovní dny 7:00-15:00). Pracoviště: Vojmar s.r.o. - lokalita čsm sever, 735 34 Stonava. Informace: Kamil Klemprlík, +420 732 535 555,733 535 263.

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 20 000 Kč

Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedníci. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Dobrý zdravotní stav, spolehlivost, praxe v oboru vítána., Způsob kontaktu: zasílat životopisy na email.. Pracoviště: Těšínské jatky holding, s. r. o. - sídlo, Na Olšinách, č.p. 361, 737 01 Český Těšín 1. Informace: Jolana Pilchová, .

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 17 500 Kč

Obsluha strojů a zařízení pro zpracování chemikálií drcením, mícháním, teplem, filtrováním a destilací Operátoři - pracovníci aditiv a míchání barev. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, , Provádí manipulaci se surovinami , Připravuje polypropylenový materiálu/směsi dle požadavků technického úseku, Míchá aditiva a barvy dle receptur, Provádí záznamy do výrobní dokumentace, Manipulace s těžkými břemeny, , Požadavky:, , SŠ vzdělání , Matematika - procenta, logické myšlení, Praxe ve zpracovatelském průmyslu výhodou, , Nabízíme:, , Smlouvu v mezinárodní společnosti na dobu určitou 1 rok, s možností prodloužení , Navíc dovolená za odpracované roky , Stravenky plně hrazené zaměstnavatelem od prvního dne nástupu , Příspěvek na dopravu , Víkendové směny hrazené zvýhodněnou sazbou , Příspěvek na dovolenou , Měsíční bonusy (docházkový bonus) , Roční bonus (13 plat) dle výkonu společnosti , Nevhodné pro ženy z důvodu manipulace s těžkými břemeny , , , KONTAKT: , V případě zájmu zašlete svůj strukturovaný životopis na e-mailovou adresu info@gscaltex-czech.com. Do předmětu e-mailu prosím uveďte název pozice.. Pracoviště: Gs caltex czech, s.r.o. - sídlo, Bohumínská, č.p. 455, 733 01 Karviná 1. Informace: Daniela Dieslová, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Oldřich Horák tak, jak ho známe. S fotoaparátem na mistrovství Evropy házenkářů.

Oldřich Horák vzpomíná: Deset dní po světové exhibici nás obsadili sověti

Představení kosterního modelu mamuta srstnatého v Zoologické zahradě Ostrava 15. srpna 2018.
6

Ostravská zoo odhalila model mamutí kostry

Slovan Orlová zabojoval o přežití

Orlová – Fotbalový klub Slovan Orlová dva roky nevykázal žádnou činnost. Aby nezanikl, musel se přihlásit do nějaké mistrovské soutěže. Proto v neděli v rámci okresního poháru odehrál na Žofince derby s Fučíkem.

Házenkáři vyráží směr Chorvatsko

Karviná – Extraligoví házenkáři Baníku Karviná vstupují do druhé části herní přípravy. Zítra naberou směr Chorvatsko, kde se utkají s pěti kvalitními soupeři.

Vychutnejte si léto s Deníkem. Hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

ANKETA/ Hlasujte pro svou nejoblíbenější restauraci, hospodu, bar, pizzerii nebo bistro v Moravskoslezském kraji v rámci projektu Vychutnejte si léto s Deníkem.

Změna: Hygienikům se podařilo odhalit agresivní cerkárie v Těrlické přehradě

Parazit, který proniká do lidské kůže, se ve vodě Těrlické přehrady skutečně nachází. Obezřetní by měli být především citlivější lidé. Proniknout do kůže ztěžují opalovací krémy a oleje a všem se doporučuje po koupání sprchovat. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT