„Správce tady bude třikrát týdně – v pondělí, úterý a čtvrtek vždy od 16 do 19 hodin bude přítomen někdo ze šesti našich brigádníků. Ten bude dohlížet na aktivity, pořádat hry a pomáhat dětem se sportovními a volnočasovými aktivitami,“ popsala koordinátorka projektu Jana Maršálková.

Děti ve věku od 7 do 20 let mohou od druhé poloviny května až do konce září přijít na tři hřiště ve městě. Jedno je u Základní školy Masarykova, druhé ve Starém Bohumíně u pobočky ZŠ Masarykova a třetí v Tovární ulici.

Bunkr původně vznikl jako volnočasové středisko a nízkoprahový klub v Třinci, pobočka v Bohumíně působí rok a půl a zaměřuje se na děti mezi 13 a 20 lety z Bohumína. Na hřiště jsou ale samozřejmě zvány i mladší děti, které si připravený program užijí se vším všudy.

Program Hřiště bez nudy se loni osvědčil, na hřiště chodily desítky dětí, které se tak nemusely alespoň část volného poflakovat jen tak bez cíle.

Ve druhém ročníku projektu bude o dva animátory navíc, loni byli jen čtyři. „Vybírat je budeme v pondělí 9. května, informativní schůzka začíná v 16 hodin v prostorách klubu Bunkr v Novém Bohumíně v Seifertově ulici,“ popsala Maršálková.

Takzvaní správci hřišť budou brigádníky, tedy normálními pracovníky se smlouvou a odpovědností.

Klub v Třinci působí přitom již od roku 2003, další pobočka funguje od loňského roku i v Jablunkově. „Věnujeme se terénní práci, kdy vyhledáváme v ulicích děti a snažíme se je zapojit do aktivní zábavy. Kromě toho se věnujeme středoškolákům,“ popsala Renáta Turoňová, spoluzakladatelka občanského sdružení.

Do všech tří poboček Bunkru docházejí mezinárodní dobrovolníci, kteří se také starají o zlepšení kvality volnočasových aktivit. „Mezinárodní dobrovolníky nejen přijímáme, ale i vysíláme,“ doplnila Turoňová.