Od 14 hodin se na pódiu v letním kině postupně představí kapela Salamandra, Láďa Tomis s kapelou Jiří Schelinger revival a Ivan Mládek se svou kapelou. Programem bude provázet známý bavič Zdeněk Izer.

Součástí akce, která nese název Karviná se baví, bude i pokus o překonání dosud platného rekordu v pivní disciplíně „100 piv na čas štafetovým způsobem.“ „Princip soutěže je jednoduchý. Jde o to, aby sto lidí vypilo sto piv co nejrychleji,“ říká organizátor akce Jiří Šperl.

Českým rekordmanem v pití piva je Martin Staffa z Boskovic, který v roce 2008 půllitr piva vypil za 2,03 sekundy. Už několik týdnů probíhají v partnerských restauracích v Karviné nominace. „Vybíráme účastníky pokusu o rekord, kteří by se klání mohli zúčastnit. Podmínkou je vypít půllitr piva do 8 sekund,“ přiblížil podmínky nominace Šperl.

Samotná soutěž bude probíhat tak, že po vypití piva se musí soutěžící dotknout prázdným půllitrem plné sklenice svého následovníka. Nominace probíhají do 10. května a seznam míst, kde se lze přihlásit, najdete na www.karvinasebavi.cz.

Zda bude překonán rekord, se zatím neví. Jisté však je, že na závěr večera zahrají hudební legendy v podobě brněnské kapely Progres 2 a ostravských heavy metalových bardů 80. let, skupiny Citron.