Jeho projektanti však nepočítali s tím, že pohyb dětí na hřišti a v jeho okolí nepůjde dohromady s auty, která jezdí okolo. A často vyšší rychlostí, než je v místě povolena. „Hřiště od silnice sice oddělují skupiny keřů, které zčásti lemují přiléhající chodník, nicméně tato opatření nejsou pro bezpečnost našich nejmenších dostatečná,“ uvedla orlovská mluvčí Nataša Cibulková.

Na základě několika dopisů, které sepsali rodiče obávající se o zdraví svých dětí, se vedení města rozhodlo, že situaci začne řešit. „Odbor dopravy nainstaloval na tuto silnici radar, aby zjistil počet a rychlost projíždějících aut,“ prozradila Cibulková.

Po čtrnáctidenním měření v obytné zóně, kde je maximální povolená rychlost 20 kilometrů v hodině, zjistili úředníci šokující údaj. „Průměrná rychlost, kterou vozy po silnici jezdí, je i 35 kilometrů za hodinu,“ dodala mluvčí. Tedy takřka dvojnásobek povolené hodnoty. Někteří řidiči ale podle zjištěných měření kolem hřiště „prosvištěli“ i sedmdesátikilometrovou rychlostí.

Zatím sice nikdo nebyl zraněn, nicméně město nechce nechat nic na náhodě a chce vybudovat bezpečnostní oplocení. Plot bude bránit případnému vběhnutí dětí do vozovky. Náklady na výstavbu plotu okolo komunikace představují částku ve výši 180 tisíc korun.