„Náš stavební úřad dával stavební povolení pro přestavbu technické památky – vodárenské věže v Karviné-Hranicích, a to na ubytovací zařízení, penzion, nebo hotel,“ uvedla jeden z příkladů mluvčí Karviné Šárka Swiderová.

V Karviné-Ráji se také chystá stavba nového domova pro seniory. V několikapodlažní budově najde nový domov část těch, kteří nyní na umístění v domovech čekají.

Již letos budou v novém pracovat policisté v Orlové. „Policejní budova vyroste v Orlové-Porubě, v tomto případě ale stavební povolení vydávalo Ministerstvo vnitra ČR, nikoli náš stavební úřad. Policisté by se měli stěhovat ještě letos na podzim,“ popsala mluvčí Orlové Nataša Cibulková.

Nová policejní budova bude přímo ´šitá na míru´ tamním policistům. „Je to jedna z mála policejních budov, která je od samého počátku projektována podle přání policie. Objekt bude odpovídat moderním požadavkům – bude mít kupříkladu bezbariérový hlavní vstup pro veřejnost, recepci, čekárnu, dětský koutek, jednací místnost a samozřejmě budou mít k dispozici sociální zařízení pro veřejnost,“ doplnila Cibulková.

Pozadu nezůstanou ani v Českém Těšíně, kde mají v příštích letech vyrůst hned dva domy – u autobusového nádraží a v centru města, na náměstí ČSA, poblíž radnice. Stejně tak i v tomto městě se chystá stavba domova důchodců.

Zástupci města stavbu nového domova soukromým investorem vítají. Mimo jiné se tak podaří zkulturnit místo, kde dříve stávaly garáže, do kterých se stahovali bezdomovci a další podivné existence.