Podle místostarosty Radislava Mojžíška by mohli být všechny formality vyřízeny přibližně do půl roku. „Zhruba do šesti až sedmi měsíců by mělo být vydáno stavební povolení a poté by Ministerstvo financí mělo vyhlásit soutěž na realizátora stavby podzemní části,“ uvedl Mojžíšek.
Vzniknout by tak mělo podzemní parkoviště, které by mělo pojmout zhruba 120 aut. Určitě si tak oddychne spousta lidí, kteří si stěžují, že nemají v centru kde zaparkovat. Hned poté proběhne úprava povrchu samotného náměstí.

„Vyrostou zde nejen domy, ale také další prvky, jako jsou lavičky, kašny, světla a podobně,“ vysvětlil místostarosta. O samotné podobě náměstí rozhodovali před nedávnem sami občané. Ti vybrali v anketě variantu, která počítá s výstavbou dvou nízkých domů mezi městským úřadem a starým Priorem, které budou postaveny tak, aby vytvořily prostor co nejvíce podobný náměstí, který bude doplňovat také moderně pojatá kašna.

Podle Mojžíška by samotné stavební práce mohly začít už na jaře příštího roku. „Pokud všechno půjde dobře, v průběhu jara příštího roku by mohl být vybrán uchazeč, který by pak už třeba v březnu nebo v dubnu mohl vlastní stavbu zahájit,“ informoval místostarosta.

Rekonstrukce by měla přijít zhruba na 300 milionů korun. Podzemní parkoviště a dlažbu náměstí bude 215 miliony financovat Ministerstvo financí, domy zaplatí pravděpodobně soukromé společnosti a 10-15 milionů půjde z rozpočtu města na lavičky, kašnu nebo osvětlovací tělesa.