Na zapečetěnou láhev se vzkazem narazili bohumínští úředníci při své páteční plavbě po Odře. Láhev s pergamenem objevili na hladině řeky nedaleko soutoku Odry s Olší v blízkosti budovaných nástupních míst pro vodáky. Aby se k obsahu v láhvi dostali, museli ji rozbít.

Na pergamenu byl vzkaz milenecké dvojice Pavlíny a Jiřího, kteří případného nálezce žádali o to, aby láhev nechal plavat dál do moře, jinak zamilovanému páru láska nevydrží. Nechybělo ani datum a místo odeslání – 28. leden 2011, Ostrava. Úředníci proto sehnali novou láhev a starosta ji pustil zpět na její dlouhou plavbu do moře.

„Máme pro zamilované pochopení, a proto jsme ostravské dvojici, která vhodila v lednu láhev do řeky, jejich přání splnili. Kolegyně doma našly láhev, na níž jsou namalovaná srdce, a ta jasně vypovídá o obsahu vzkazu. Do láhve jsme vložili pergamen a vhodili ho zpět do Odry. Je možné, že na ni v červenci znovu narazíme, když budeme otevírat vodáckou sezónu na řece Odře. Díky láhvi se srdci však každý bude vědět, že obsahuje zamilovaný vzkaz, který má doplout až do moře. A pokud bude Pavlína s Jiřím chtít, rádi je u nás na radnici v Bohumíně kdykoliv zdarma oddáme,“ řekl starosta Bohumína Petr Vícha s tím, že doufá, že za poslání láhve po řece nebude obviněn ze znečišťování životního prostředí.

Deník o nalezení láhve psal v článku: Při plavbě po Odře našli úředníci vzkaz v láhvi