Jednodenní vstupenka na havířovskou plovárnu bude stát nově 70 korun, důchodci zaplatí 50 a děti do 12 let 40 korun. Děti do 2 let a invalidé mají vstup zdarma. Poslední dvě hodiny provozní doby stojí 40 korun a rodinné vstupné přijde dva dospělé s jedním dítětem na 150 korun.

V těchto dnech finišují práce na přípravě bazénů i úpravě jejich okolí. Návštěvníci se mohou letos těšit nejen na tradiční vodní atrakce, ale také na další novinku. V prvním patře správní budovy je k dispozici netradičně řešené fit centrum.

„Zvláštní je tím, že není v uzavřené místnosti, ale nachází se v otevřeném prostoru. Cvičící navíc vidí přímo na bazén. K dispozici budou dva rotopedy a dalších osm posilovacích strojů,“ uvedl ředitel SSRZ Jiří Bednář.

Havířovské koupaliště se může pochlubit padesátimetrovým plaveckým bazénem, kombinovaným bazénem s vodními atrakcemi, dětským bazénem i brouzdalištěm. V provozu bude i velmi oblíbený skokanský můstek a návštěvníci určitě vítají fakt, že vstup na všechny vodní atrakce je zdarma.

Výhodné jsou ceny permanentních vstupenek. Ty jsou cenově stupňované podle četnosti návštěv. Permanentka s dvaceti vstupy vyjde na rovných tisíc korun, děti zaplatí polovinu.

Mluvčí karvinského magistrátu zdůvodňuje zvyšování vstupného zdražením vstupů. „Donutily nás k tomu zejména zvyšující se ceny energií, jako jsou elektřina, plyn nebo benzin,“ vysvětlila mluvčí města Šárka Swiderová, podle níž se vstupné na letní plovárně nezvyšovalo tři roky.

O pětikorunu více zaplatí také děti do 15 let, které loni platily 30 korun. Zvýšení vstupného bude ale provozovatel kompenzovat novými slevami. Více možností budou mít například rodiny s dětmi. „Navíc ten, kdo přijde po 15. hodině, zaplatí jen 50 korun. Loni byla tato sleva až po 16. hodině,“ dodala mluvčí města.

Kromě osvědčených atrakcí, jako jsou třeba tobogany, skluzavky nebo masážní lavice, čeká na návštěvníky koupaliště jedna zajímavá novinka. „Lidé si mohou od června zacvičit v areálu koupaliště zumbu,“ informovala Šárka Swiderová.

Kromě takzvané beachzumby na písku, bude připravena také vodní zumba pro děti. „Zatím bude cvičení probíhat pouze o víkendech, pokud bude o akci zájem, může být lekcí během prázdnin více,“ uvedl ředitel správy karvinských sportovišť Petr Dyszkiewicz. Své brány pro veřejnost otevře letní koupaliště v sobotu 28. května. A lidé mohou jeho služeb využívat od 9 do 19 hodin.

Poslední sobotu v měsíci přivítá své první návštěvníky také plovárna v Českém Těšíně. Tam zůstane vstupné na stejné výši jako v minulých letech. „Nezvyšovali jsme čtyři roky a také letos návštěvníci zaplatí 40 korun,“ uvedl ředitel Správy účelových zařízení města Český Těšín Vladimír Kroček.

Stejně jako v Karviné, také Českotěšínští si pro návštěvníky připravili na letošní rok jednu novinku. „Z vlastních zdrojů jsme zakoupili 200 kusů plastových lehátek, které budou návštěvníkům plně k dispozici,“ prozradil Kroček. Kromě skluzavek a tobogánů si mohou lidé vyzkoušet také vodní fotbal.

S mírným nárůstem vstupného počítají také v Orlové. „Cena se několik let nezvyšovala, přestože rostly náklady na údržbu i provoz, nyní se mírně zvýší,“ uvedla orlovská mluvčí Nataša Cibulková.

Loni činilo celodenní vstupné pro jednoho dospělého 35 korun. O konkrétní částce, kterou budou lidé platit, bude tento týden jednat představenstvo SMO, které provoz letního koupaliště v Orlové provozuje.

Ještě včera prý probíhaly poslední úpravy pláží a dnes by se měla napouštět voda. Otevřeno pro veřejnost by mělo být 1. června. „Datum otevření může ovlivnit počasí, ale v každém případě bude koupaliště připraveno přivítat návštěvníky,“ dodala Cibulková.

Libor Pristáš
David Gorgol