Skupinky dětí v doprovodu učitelů a vychovatelů přicházely v rámci tradičního Dne dětí. Hasiči, strážníci, policisté a zdravotníci ze záchranné služby je pozvali k prohlídce své techniky, zásahového vybavení a také na ukázky z činnosti.

„Máme připravené nějaké materiály s preventivní tématikou. Děti vidí ukázky zásahu u dopravní nehody. Areálem je provází Dráček Hasík a hasiči se dětí ptají, jestli vědí, jak správně postupovat při nějaké nehodě nebo požáru a vysvětlují jak jim předcházet. Prohlédnout si mohou zásahové automobily a jejich vybavení. Vystaveny jsou také čluny a děti si mohou vyzkoušet, jaké to je v zakouřeném prostoru,“ popsal v průběhu akce velitel havířovských hasičů Pavel Budina.

Stejně tak se děti seznamovaly se základy první pomoci u záchranářů. Prohlédnout si mohly útroby sanitek, kde zdravotníci často bojují o život pacientů.

Ve vedlejším areálu městské policie byla stanoviště strážníků a policistů. Republiková policie tentokrát přijela s dodávkovým automobilem, který slouží jako mobilní kancelář při řešení různých zásahů přímo v terénu. Děti si mohli prohlédnout radar pro měření rychlosti vozidel a terénní motocykl.

Strážníci děti zpovídali ze znalostí výbavy jízdního kola, představovali jim svou služební výzbroj a výstroj. Atraktivní byly ukázky výcviku psů a zásahu proti pachateli.