Dnes budou zahájeny práce na revitalizaci pozemků v ulicích Centrum a Sportovní. „V této lokalitě jsme už dokončili budování kanalizace. Práce na ní zde byly prováděny od dubna a v tuto chvíli jsou již dokončené, takže můžeme pokračovat v našich dalších plánech,“ informoval investiční referent Jan Bárta.

Po dokončení stavby zde budou mít lidé k dispozici reprezentativní klidovou a pěší zónu s dlážděnými plochami, které budou navíc doplněny malou a drobnou architekturou. Rekonstrukcí projde také povrch vozovek a chodníků, vzniknou zde například nová parkoviště a bude zde instalován nový mobiliář a nové osvětlení.

Změnou k lepšímu projde také zeleň v přilehlém parku. „Po dokončení práce na kanalizaci už budou zahájeny práce na zpevňování ploch. V pondělí začneme konkrétně s překlady sítí a dalšími úpravami, na které pak budou navazovat další stavební práce,“ vyjmenoval průběh rekonstrukce Bárta.

Oprava bude stát přes čtyřicet milionů

Celkové náklady na revitalizaci jsou spočítané téměř na jednačtyřicet milionů korun. Na část peněz se povedlo obci získat dotační titul – sedmadvacet milionů bude totiž uhrazeno z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Zbylých čtrnáct milionů bude muset zaplatit obec ze své kapsy. „Záměrem naší radnice je zatraktivnit centrum obce tak, aby zde lidé mohli trávit volný čas, procházet se, setkávat se, ale třeba i nakupovat,“ objasnil záměry radnice místostarosta Horní Suché Josef Žerdík.

Kdy se budou moci lidé po novém centru projít?

„Pokud půjde vše podle plánu, měly by veškeré stavební práce skončit zhruba v první polovině příštího roku,“ informoval hornosušský místostarosta.