U ZŠ Masarykovy sady bude na hřišti nově lezecká stěna a stoly na ping pong. „Pokud bude pěkné počasí, bude moci výuka probíhat venku pod pergolou,“ prozradila mluvčí Českého Těšína Dorota Havlíková.

Hřiště s víceúčelovým povrchem bude mít dvě hrací plochy s koši pro košíkovou, dětské hřiště s lezeckou stěnou, houpačkou a šplhací soupravou, lavičky, sedací soupravu, odpadkové koše i oplocení.

„Osadíme také tři venkovní stoly pro stolní tenis. Projekt zahrnuje i výstavbu dřevěné pergoly pro výuku v letních měsících. Jde opravdu o velmi kvalitní projekt, který přišel s šikovným řešením pro omezenou plochu v samotném středu města,“ řekl referent investic Miroslav Synáč.

Škola, která hřiště dosud neměla, ho chce využít na maximum. „Jsme Eko škola a snažíme se děti vést, aby co nejvíce času trávily venku. Kromě kroužků, hodin tělocviku a družiny, kdy děti budou moci ven, chceme zařídit, aby školáci venku trávili i přestávky,“ řekla ředitelka školy Jana Valošková.

Dosluhující školní hřiště u ZŠ Slezská se nyní modernizuje. „Vznikne zde nové fotbalové hřiště s povrchem z umělé trávy a křemičitého písku o rozměrech 30 krát 45 metrů. Žáci budou mít k dispozici nově i sektor pro skok daleký s umělým povrchem, sektor pro vrh koulí, běžecký ovál pokrytý tartanem s třemi dráhami a sprinterskou rovinku se čtyřmi dráhami,“ říká referent investic Miroslav Synáč.

Učitelé i děti už se na nové hřiště těší. „Jsme rádi, že ho budeme mít. Na to staré už jsme s dětmi nemohli vůbec chodit, ani na hodiny tělocviku. Na povrchu už bylo tolik děr, že to bylo nebezpečné. Navíc – tohle nám chybělo, protože školu už máme zateplenou, s novými okny, takže hřiště to krásně doplní,“ řekla ředitelka školy Jana Kuchařová.