Havířovští studenti postavili velmi zdařilý model z ekologické vlnité lepenky, který přihlásili do celostátní soutěže, kterou pořádá Svaz výrobců vlnitých lepenek ve spolupráci se společností EKO-KOM pod záštitou Ministerstva životního prostředí.

„Vítězové mohou získat po čtyřech měsících usilovné práce odměnu ve výši pětadvaceti tisíc korun. O tom, kdo se bude radovat, rozhodne porota koncem června,“ uvedla za stavební průmyslovku Veronika Fiedlerová.

Do 5. ročníku se přihlásilo opět patnáct škol. Loni se dařilo i havířovské studentce Nikole Křístkové, která skončila mezi třemi nejlepšími.

„Tématem vlakového nádraží jsme se vrátili do míst, která jsou nám blízká. Právě tam si můžeme udělat obrázek o městě, kde žijeme nebo se vzděláváme. Studenti dostali možnost vytvořit nádraží, která by chtěli ve svých městech mít. My od nich očekáváme velkolepé vize, neotřelé nápady a originální uchopení tématu,“ přiblížil téma zástupce Svazu výrobců vlnitých lepenek Pavel Sobol.

Podmínkou účasti v této soutěži je práce výhradně s ekologickou vlnitou lepenkou. Ostatní materiály mohou studenti použít jen velmi omezeně. Vítěz celostátní soutěže si může vybrat dárky dle vlastního výběru v hodnotě 25 tisíc korun.