To vše díky akreditaci pro specializační vzdělávání v oboru ortopedie, kterou jim udělilo Ministerstvo zdravotnictví ČR. Zisk akreditace znamená pro oddělení zvýšení prestiže a zařazení mezi nejlepší tuzemská pracoviště v oboru.

Podle primáře oddělení Jiřího Peška je to velké ocenění kvalitní práce celého ortopedického oddělení, především však lékařského kolektivu. „Díky akreditaci bylo naše pracoviště zařazeno do II. typu a můžeme zde vzdělávat lékaře v celém oboru ortopedie,“ uvedl Pešek.

Akreditaci získalo oddělení na devět let. Po tu dobu může vzdělávat své lékaře a také poskytovat praktickou výuku i pro lékaře z jiných zdravotnických zařízení.

Ortopedické oddělení je součástí Centra nemocí páteře KHN. Léčbou páteře a spinální chirurgií se zabývá specializovaný tým pěti lékařů s maximální kvalifikací. Na oddělení jsou ošetřováni hlavně pacienti s degenerativním onemocněním, s deformitami páteře, akutními traumaty, nádorovým onemocněním a osteoporózou. Špičkové pracoviště provádí okolo 300 páteřních výkonů ročně.