Navíc se jedná o chodník, který byl ve velmi dobrém stavu a nenavazuje na ty, které byly opraveny v první etapě. Na první pohled bije tato oprava pořádně do očí.

„Tohle fakt nechápeme. Kdyby se v této lokalitě pokračovalo v místech, kde se skončilo, navazovalo na loni ukončené práce a zůstal nějaký nedodělaný úsek, to bychom chápali. Ale takhle tomu fakt nerozumíme,“ kroutí hlavou řada Havířovanů, kteří v této lokalitě bydlí.

Na druhé straně silnice je přitom mnohem frekventovanější chodník, na kterém se zub času podepsal mnohem víc a navíc je už olemován těmi zbrusu novými z loňského roku z vedlejších ulic. Na ty by plynule navázal.

„O tomto problému víme. Takto byl prostě postavený projekt revitalizace a víme, že to nevypadá na první pohled zrovna nejlépe. Každopádně se nejedná o zbytečnou práci, protože jednou by se k opravě stejně sáhlo a rekonstrukce zbytku chodníku bude provedena v další etapě,“ vysvětlil vedoucí odboru komunálních služeb Marek Vlachopulos.

Na opravě chodníku se pilně pracuje a k jeho dokončení dojde v průběhu několika týdnů.

Druhá etapa regenerace sídliště na Šumbarku Za Teslou byla zahájena v dubnu tohoto roku a potrvá do konce července. Opravují se především veřejné plochy, místní komunikace, chodníky, vznikají nová parkovací místa, opravuje se veřejné osvětlení. Ohraničena je ulicemi U Tesly a Šípková a mírně zasahuje do ulice Mládí.

Vzniká tady nové dětské hřiště, veřejné parkoviště a parkovací stání.

„Původně zde bylo k dispozici pětasedmdesát parkovacích míst a po opravách jich bude 158. Náklady na opravy veřejných prostranství druhé etapy revitalizace panelového sídliště Za Teslou jsou vyčísleny na více než šestatřicet milionů korun. Dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj může pokrýt až 85 procent nákladů,“ řekla mluvčí havířovského magistrátu Eva Wojnarová.