„Bude to zatím taková zkouška, zda o to lidé vůbec budou mít zájem,“ sdělila Jana Dostálová z rychvaldského městského úřadu. Podle jejích slov se tak rozhodli na základě požadavků občanů. „Lidé již tolik nechtějí kompostovat a nemají kompost kde dávat, takže ho musejí odvážet do sběrného dvora,“ vysvětlila vstřícnost radnice úřednice.

Město vytipuje oblasti s nejvíce žádostmi a tam bude zkušební svoz bioodpadu ve čtrnáctidenních intervalech probíhat. „Prozatím máme osm žádostí, ale předpokládám, že to číslo naroste na začátku července, kdy o této možnosti dáme vědět prostřednictvím našeho zpravodaje,“ dodala Dostálová.

Svoz i likvidaci odpadu bude během zkušebního programu platit město. Bioodpad mohou lidé dávat do hnědých popelnic, které jim nechá město přistavit.

„Dali jsme přednost plastovým nádobám z hygienických důvodů a navíc se občas stává, že se na pytle zapomene,“ vysvětlila Jana Dostálová.
Lidé mohou do hnědých popelnic házet například listí, trávu, zbytky rostlin, spadané ovoce, čajové sáčky nebo pořezané či posekané větve.