Pohřešování bylo nahlášeno v úterý kolem půl deváté s tím, že žena je mimo domov už od třetí hodiny ranní a blízkým se ji nepodařilo najít. Bezprostředně po oznámení začala pátrací akce a do města přijela i skupina policistů z krajské speciální pořádkové jednotky.

„Oznámení jsme přijali od muže, který pohřešoval svou čtyřiapadesátiletou maminku. Řekl, že celá rodina ji hledá zhruba od třetí hodiny ranní. Žena je ambulantně léčena pro duševní onemocnění. Hrozilo reálné nebezpečí ohrožení jejího života, protože když neužívá předepsané léky, dostává se do stavu apatie a je schopna ujít delší vzdálenost. Z domova odešla v pyžamu a bosa,“ informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Orlovští policisté získali informace, že se žena může pohybovat v členitém terénu někde poblíž Rychvaldské ulice. Na místo bylo vysláno 23 policistů z obvodních oddělení, 13 strážníků městské policie, tři psovodi se svými čtyřnohými svěřenci a osmnáctičlenné družstvo policistů speciální jednotky. Byl stanoven plán pátrací akce. Velitel určil směr pátrání a rozdělil rojnice,“ vysvětlila Viačková.

Právě policisté z pořádkové jednotky měli proti svým kolegům v pátrání větší štěstí. Zhruba půl hodiny po poledni byla pohřešovaná žena nalezena. „Byla dezorientovaná, ale živá. Policisté pořádkové jednotky jí poskytli první pomoc a předali přivolaným lékařům,“ dodala Viačková.

Čtěte také:
V Havířově hledali policisté staršího muže

V Havířově hledali mladíka, který se chtěl zabít
U Olše v Karviné se cvičně hledali tři studenti