„Chtělo se mi brečet, když vyšlo najevo, že to je oficiální,“ svěřil se třiatřicetiletý Karel Beneš, který včera přišel vyjádřit nesouhlas s přesunem hokeje před Kulturní dům v Orlové, kde probíhalo zasedání městského zastupitelstva.

Přišel i s manželkou a oba byli podobně jako někteří další fanoušci v dresu svého milovaného klubu.

„Fandím týmu už dva roky a nadchl jsem pro hokej i svou manželku a syna,“ říká Beneš, pohupující při našem povídání kočárkem. „Mladší syn je na hokej ještě malý, ale pokud o něj bude mít zájem, tak budu rád,“ usmívá se fanoušek.

Jak dodává, s ženou oba jezdili pravidelně jak na domácí, tak venkovní zápasy. „Já jsem chodila na hokej i těsně před porodem,“ dodává jeho manželka Jana.

Sice jsou hokejová rodina, nicméně to neznamená, že by měli všude po zdech vyvěšeny plakáty orlovských hráčů nebo měli pokoje vybarvené v modrobílých barvách. „Na první pohled návštěvníci nezjistí, že jsme fanoušci hokeje, to by museli otevřít skříň s šálami a dresy nebo navštívit synův pokoj,“ směje se Beneš.

Oba fandili aktivně, pravidelně totiž chodili přímo do kotle. „Je pravda, že na hokej do Orlové chodilo jen zhruba sedm set lidí, takže se to možná hodilo panu Sznapkovi do krámu jako záminka ke stěhování. Ale hokejová atmosféra na zápasech vždycky byla,“ podotýká důrazně Karel Beneš. (Aleš Sznapka je majitelem firmy, která je generálním sponzorem týmu – pozn. aut.).

Každopádně prý nechápe, proč k situaci došlo. „Přišli známí hráči jako David Moravec, vypadalo to, že chtějí bojovat o první ligu a najednou přijde zpráva jako blesk z čistého nebe,“ kroutí hlavou věrný fanoušek.

Ten rezolutně odmítá, že by jezdil na hokej do sousedního města. „Do Karviné nepojedu. To radši budu chodit na nižší ligu, jestli se v Orlové bude hrát,“ dodává.